OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Skromny milioner z naszego regionu, który lubi pomagać

Uruchomiono zbiórkę pieniędzy dla osieroconych dzieci zmarłej 35-latki z powiatu ostrzeszowskiego. (LINK) W krótkim czasie wpłacono już ponad 27 tysięcy zł, z czego 20 tys. wpłacił Dawid Urban. Okazuje się, że działalność dobroczynna jest ważna w życiu skromnego człowieka pochodzącego z małej wioski pod Ostrzeszowem.

+

Dawid Urban wpłacił już ponad 800 tysięcy złotych w ramach 187 zbiórek. Skąd u niego pasja i możliwości do pomagania innym?

Dawid Urban pochodzi z małej miejscowości Kaliszkowice, gdzie od dziecka pracował z dziadkami przy gospodarstwie rolnym. Choć rodzice gonili go do nauki, bardziej od szkolnych ławek lubił pomagać im w prowadzeniu sklepu. Już jako 10 –latek zajmował się kilkoma sprawami na raz – od dostaw do kontaktu z klientami i poznawał biznes od podszewki – na małym modelu. Nigdy nie traktował tego jako obowiązku i do dziś – lubi to co robi, a doświadczenia z dzieciństwa dały mu solidne podstawy. Dodatkowo zawsze mógł liczyć na swoich braci – Patryka i Huberta, którzy wspierają go zarówno w życiu jak i w biznesie.

W wieku 22 lat rozpoczął prawdziwą przygodę z handlem, oferując klientom najrozmaitsze gadżety. Większość dni spędzał w trasie, aby bezpośrednio prezentować produkty. Pomniejsze sukcesy przeplatane były niepowodzeniami i biznesowymi eksperymentami. W 2007 roku jeden z takich eksperymentów zaowocował importem pierwszej partii papierosów elektronicznych. Produkt skazywany był przez wielu na porażkę już na samym starcie. Mimo krytycznych głosów wraz z partnerami nie poddał się i w niedługim czasie ich mała firma zaczęła przynosić zyski. E-papierosy zyskały zaufanie klientów jako zdrowsza i tańsza alternatywa dla tradycyjnych wyrobów tytoniowych. W ciągu 10 lat udało im się zbudować grupę kapitałową CHIC i największą w Europie sieć sprzedaży e-papierosów – e-Smoking World.

Osiągnięcia Dawida nie byłyby możliwe bez rzeszy zaufanych pracowników. Zawsze dbał o to, żeby w firmie panowała rodzinna atmosfera, nawet gdy liczba pracowników przekroczyła 1000 osób. Do dziś wspiera ich i pomaga, nie tylko na gruncie zawodowym, bo wierzy, że w życiu warto być dobrym i dzielić się swoim sukcesem. Od lat aktywnie wspiera inicjatywy charytatywne, w tym Fundację Siepomaga, założoną przez swojego brata Patryka oraz wszelkie lokalne przedsięwzięcia w rodzinnych stronach powiatu ostrzeszowskiego.

Duże pieniądze zarobił na sprzedaży biznesu w branży e-papierosów. Według jednego z artykułów, mógł na nim zarobić nawet 300 milionów zł. Firmę sprzedał British American Tobacco (siedziba widoczna przy wjeździe do Ostrzeszowa od strony Ostrowa Wlkp.).

Jego brat Patryk Urban założył serwis siepomaga.pl, wzorując się na brytyjskim odpowiedniku JustGiving.

51 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
51
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x