OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Strażacy z Ostrowa trafili do szpitala COVIDowego

Od początku pandemii Państwowa Straż Pożarna czynnie wspiera walkę z COVID 19 na wielu frontach. Od pomiaru temperatury poprzez dystrybucję środków dezynfekcyjnych, dysponowanie bazami tlenowymi czy też narodowy program szczepień.

OSTROWSCY STRAŻACY ODDELEGOWANI DO SZPITALA TYMCZASOWEGO W POZNANIU

W ramach wsparcia służb medycznych dwóch ostrowskich strażaków posiadających uprawnienia zawodowe ratownika medycznego asp. Damian Resler i mł.ogn. Patryk Pera zostało oddelegowanych do szpitala tymczasowego MTP stanowiącego jednostkę organizacyjną Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Placówka ta, jest wsparciem całego systemu szpitalnego w Wielkopolsce, do szpitala polowego kierowani są pacjenci z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem wymagający hospitalizacji, w związku z czym ratownicy będą wykonywali swoje zadania w pełnym reżimie sanitarnym.

Do pracy, na okres miesiąca, skierował ich wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

9 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
OmO
14 dni temu

Do Mirek
Może byśmy zaangażowali w dyżury w takich miejscach służby medyczne po medycynie proszę Pana a nie teleporady udzielali proszę się nie ośmieszać PSP ,OSP a służba medyczna to tylko szpitale czy POZ również to nie oni składali przysięgę Hipokratesa ? Może górników ratowników TOPR u GOPR zaangażujemy a teleporady będą dalej ,więc lepiej niech pan nic nie uważa proszę zrobić ratownictwo medyczne i jechać spełniać się na jakąś misje naprawdę nikt panu tego nie zabrania. Nawazniejsze że chłopaki to ludzie z serduchem to zawodu który wykonują i wiedzą że ich zadaniem jest właśnie ratownie życia więc trzymajcie się kochanie mocno trzymamy kciuki za wasze zdrówko.

Mirek
14 dni temu

Przy przyjęciu do służby w PSP dużym atutem jest chwalenie się iż posiada się tytuł wykwalifikowanego ratownika medycznego i to bardzo często jeszcze chwalenie się ,że było się zatrudnionym jako zawodowy ratownik medyczny w służbie zdrowie – zarówno w Ostrowie Wlkp jak i w sąsiednich powiatach w PSP /PRAWIE W KAZDEJ JEDNOSTCE/ jest ich zatrudnionych nawet powyżej 10 – uważam ,iż dawno ONI winni być włączeni odpowiednimi rozkazami do pracy w służbie zdrowia gdzie brakuje personelu – w końcu ich praca to służba społeczeństwu z odpowiednimi przywilejami emertytalnymi i innymi.

bartek
14 dni temu

Trzymajcie sie zdrowo i zdrowo wracajcie.

Skazany
14 dni temu

Brawa i wielki szacun dla Panów strażaków.

Lividium
14 dni temu

Do PKO może ty kozaku za pisiąt groszy zamienisz się z tymi chłopakami , może byś to zrobił ale do tego trzeba mieć jaja i charakter sieczkobrzęku

Darek
14 dni temu

Również znam Damiana naprawdę bardzo dobry człowiek. Z resztą jak cała jego rodzina. Trzymaj się larry nie poddawaj się tam

PKO
14 dni temu

Kasa kasa i sru 60 zeta za godzinkę

Gzyms
14 dni temu

Jutro będzie dobry wynik jeśli chodzi o COVIDA w Ostrowie, aut dzis pod stadionem było tyle jak by Ostrovia walczyła o wejście do ekstraligi 😀 Będzie rekordzik jak nic…. Wczoraj po świętach ludzie dostali skierowania na test i dziś wszyscy pojechali. Jeśli chodzi o Strażaków to bravo dla nich. Osobiście znam Damiana, to zajebisty człowiek i Strażak z powołania. Brawo chlopaki!

9
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x