OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Proboszcz z Ostrowa z COVID-19. Stan bardzo poważny

Ksiądz proboszcz Krzysztof Nojman z ostrowskiej konkatedry trafił do szpitala po zakażeniu koronawirusem SARS-CoV-2. Parafia prosi o modlitwę.

Drodzy Parafianie, w Wielkanocny Poniedziałek Ksiądz Proboszcz trafił do ostrowskiego szpitala, gdzie został zdiagnozowany COVID-19. Ksiądz Proboszcz od kilku dni przebywał w samoizolacji, unikał kontaktu z ludźmi. Proboszcz uczestniczył w Liturgii do Wielkiego Piątku z zachowaniem reżimu sanitarnego (DDM). Wszystkie osoby, które mogły mieć kontakt z Proboszczem prosimy o uważne obserwowanie swojego stanu zdrowia!

Księża wikariusze w minionym czasie mieli bardzo ograniczony kontakt z Proboszczem, mieszkają w osobnych budynkach i nie wykazują żadnych objawów choroby.

Prosimy o modlitwę w intencji Księdza Proboszcza oraz wszystkich chorych.

Jak udało się nam dowiedzieć, proboszcz jest podłączony pod respirator. Statystycznie 1/10 przeżywa w tym stadium choroby.

Z naszych informacji wynika, że przy okazji pogrzebu księdza Alfreda Mąki, proboszcz chciał nawet zorganizować występ orkiestry co mogło by zwiększyć zagrożenie epidemiczne.

POLECANE NEWSY
44 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Roman
7 miesięcy temu

Dobry, życzliwy człowiek , oby Mu się udało !

Przyjaciel zmarłej młodocianej
7 miesięcy temu

Respirator zabija , nie dajcie się podłączyć !!!

gaga
7 miesięcy temu

Kto robi zakład że kopnie w kalendarz , łapka w górę.

Gość
7 miesięcy temu

Letniosc i nijakosc. Potrzeba pasterzy jasno gloszacych Ewangelię i Dekalog. Jezus nie był tolerancyjny i wzywał do nawrócenia bo nikt kto nie podejmie zdecydowanego nawrócenia z każdego grzechu nie będzie zbawiony. Ewangelia Jezusa jest TAK TAK -NIE NIE A co nadto jest to od diabła pochodzi.

Do gik
7 miesięcy temu

Tyle na ile wygląda.

Skróciarz
7 miesięcy temu

respirator przeżywalność tylko 10%, bo badania wskazują na to, że czysty tlen wypala dosłownie pęcherzyki w płucach, czyli jest to leczenie dżumy cholerą (podobna skuteczność byłaby też prawdopodobnie, gdyby w ogóle nie leczyć ciężkich przypadków). Jedyną nadzieją w ciężkich przypadkach jest ECMO, czyli sztuczne płucoserce, gdzie krew jest natlenowywana pozaustrojowo, ale tych nie ma zbyt wiele bo zamiast nich kupowaliśmy respiratory. Mamy dokładnie 47 sztuk ECMO na całą Polskę, gdzie każda ECMO kosztuje 360tys. zł. a respiratorów mamy 12,5tys. gdzie respirator kosztuje średnio 80tys. zł., tańsze były te od handlarza bronią, ale nie działały więc nie liczą się do średniej.
A, i na ECMO trafiają ludzie z wypalonymi płucami od czystego tlenu respiratorowego, a przeżywalność szacowana jest na 62%. Co ciekawe ECMO może utrzymać przy życiu ludzi z zatrzymaną akcją serca, tylko wtedy wkłócie następuje w tętnicę, a nie w żyłę. I tylko nie mówcie, że nie dało się kupić ECMO, bo nie było podaży, gdyż mieliśmy na to ponad rok, który niestety przespaliśmy.

Gik
7 miesięcy temu

Ile ksiadz ma lat

Iga
7 miesięcy temu

Ksiądz Krzysztof to jeden z najsympatyczniejszych kapłanów. Nigdy nie odnosił się do polityki, z każdym potrafi znaleźć wspólny język. Pamiętam go jeszcze z czasów, gdy był proboszczem w parafii Matki Bożej Fatimskiej.

Ciepłownik
7 miesięcy temu

Olo, zgoda, ale pod warunkiem, że twój kościółek nie będzie się wtrącał do polityki. Każdy ksiądz ma prawo do swoich poglądów, ale kościół powinien być neutralny.

Jula
7 miesięcy temu

Dużo zdrowia dla księdza ale jak patrzylam na święconkę pod kościołem to niestety nie każdy ksiądz miał maseczkę. Lekceważenie własnego i cudzego zdrowia a nawet życia. Tak nie powinno być. Jeśli do księży nie dociera jakie to zagrożenie i jeśli lekceważą zalecenia rządu to może kary finansowe do nich przemówią.

44
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x