OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

LPR będzie latać całodobowo. Powód zaskakuje

Decyzją ministra zdrowia 6 południowych baz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego będzie od 1 kwietnia pełniło dyżur całodobowy. Jest to podyktowane krytyczną sytuacją na Śląsku w związku z pandemią koronawirusa.

Katowice, Opole, Ostrów Wielkopolski, Łódź, Kielce i Sanok to bazy, które pełnią dyżury w stałych godzinach 7-20. Od 1 do 15 kwietnia załogi w tych lokalizacjach będą w całodobowej gotowości. Będzie to wsparcie dla naziemnych zespołów ratownictwa medycznego w przypadku konieczności relokacji pacjentów ze Śląska do szpitali na terenie ościennych województw. Poza śmigłowcami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do dyspozycji będą też wojskowe statki powietrzne.

Oprócz nowo wyznaczonych baz, całodobowe dyżury pełnione są również w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Krakowie.

9 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Amator
19 dni temu

Potrzebujesz chorobowe na remont mieszkania? Idź na test covida i cyk 2 tygodnie na spokojnie możesz mieszkanie pomalować.

Lol
20 dni temu

Żeby wam ktoś umarł

margola
21 dni temu

To Prima Aprilis….

Ciekawy
21 dni temu

Zapytam ile kosztuje tylko jeden taki lot helikoptera?

Fałszerstwo
21 dni temu

Teraz testują tych zaszczepionych i tych co przechorowali a co za tym idzie…mają przeciwciała…a to oznacza ze testy wykrywające przeciwciala są dodatnie i tak rośnie statystyka.Jeszcze wierzycie w potęgę covida?

pytek2
21 dni temu

Czy oni wiedzą, że o ile sznur karetek może sobie stać przed szpitalem, to sznur helikopterów zacznie spadać?

Czytelnik
21 dni temu

LPR w Michałkowie ratownik 21 cały czas powinien mieć dyżur 24/7 gdyż często dzwoniąc po karetkę trzeba długo czekać na jej przyjazd albo się dowiadujemy że nie ma wolnej karetki wtedy można wysłać LPR gdyż są wypadki drogowe, ludzie dostają zawały itp. nie tylko covid-19 są inne choroby i przypadki w których człowiek nagle może potrzebować pomocy lekarza i transportu do szpitala

.....
21 dni temu

Już mówią o 4 fali. To co się dziwić. Ponad 300 testów w Ostrowie. Nie wiem czemu tyle tych testów jest U nas.

gaga
21 dni temu

piniondze wyrzucone w bloto oczywiscie.

9
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x