OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Pożar pociągu w Sośniach (aktualizacja)

W poniedziałek około godz. 22 doszło do pożaru pociągu osobowego typu EZT relacji Wrocław – Ostrów Wielkopolski. Pożar zauważył kierownik składu, kiedy pociąg zatrzymał się na stacji Sośnie Ostrowskie.

Pracownik polregio dostrzegł wydobywający się dym przez ostatnie drzwi. Na miejsce wysłano 3 zastępy straży pożarnej. Po dojeździe rozpoczęto akcję gaśniczą. Ogień zdążył strawić 2/3 długości pociągu.

Podróżowały nim 4 osoby, w tym dwóch pasażerów i 2 osoby z obsługi. Wstępnie podejrzewa się zwarcie w instalacji elektrycznej. Miał to być ostatni rok użytkowania tego pociągu. Nikt nie został poszkodowany.

22 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Przedstaw sie Józek i Zenek pięć
20 dni temu

Kto mi wytłumaczy, jaka jest roznica miedzy kiepem a petem.

Do Niezgodny
21 dni temu

Otwórz sobie okno to będziesz miał klimę z dopalaczem. Ja osobiście wolę te “stare pociągi tzw. przedziałowe. Kiedyś w pociągach nawiązywało się znajomości, był jakiś klimat. Dzisiaj każdy szuka Wi-Fi i zamyka się w swoim wyimaginowanym światku.

M43
21 dni temu

Pożar mógł powstać na jednym z grzejników ogrzewania pociągu a konkretnie na przewodzie zasilającym (po wysokiej stronie)?

GIMBO
21 dni temu

Mamy nie długo czwarty Miesiąc trzeciej Dekady XXI wieku a jeszcze nie tylko w naszym Regionie ale i w Polsce takie Klamoty kursują na polskich Szlakach kolejowych i całe Szczęście że nikomu nic się nie stało Jestem ciekawy do kogo ten Skład należał

gaga
22 dni temu

wszystko wskazuje na podpalenie przez niedogaszonego kiepa

B.
22 dni temu

Pasażerów było 3, w tym ja. Szkoda, że kierownik nie poinformował nikogo, że się pali i musiałam się sama zorientować. Pozostali pasażerowie byli na początku składu pociągu, ale ja niestety nie.

Mam nadzieję, że nic się Pani nie stało?
Współczuję

NIEZGODNY
22 dni temu

i bardzo dobrze ! Naturalna selekcja. Tym nie dało się jeździć! Taki skład jeździ z Poznania do Łodzi ! Latem bez klimy .. jak za komuny !

JanuSZ
22 dni temu

Zenon idioto w obecnych czasach wszystkie publiczne środki transportu świecą pustkami bo ludzie nie podróżują bo nie mają po co

Piczi
22 dni temu

Przyjeżdżajcie do Sosni to bardzo piękna okolica

WE
22 dni temu

https://www.ostrow24.tv/news/146012-pozar-pociagu-w-sosniach.html#comment-325985

Polregio to spółka samorządowa, nie państwowa. Za jej rozwój odpowiadają samorządy.

22
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x