Pożar pociągu w Sośniach (aktualizacja)

W poniedziałek około godz. 22 doszło do pożaru pociągu osobowego typu EZT relacji Wrocław – Ostrów Wielkopolski. Pożar zauważył kierownik składu, kiedy pociąg zatrzymał się na stacji Sośnie Ostrowskie.

Pracownik polregio dostrzegł wydobywający się dym przez ostatnie drzwi. Na miejsce wysłano 3 zastępy straży pożarnej. Po dojeździe rozpoczęto akcję gaśniczą. Ogień zdążył strawić 2/3 długości pociągu.

Podróżowały nim 4 osoby, w tym dwóch pasażerów i 2 osoby z obsługi. Wstępnie podejrzewa się zwarcie w instalacji elektrycznej. Miał to być ostatni rok użytkowania tego pociągu. Nikt nie został poszkodowany.

CZYTAJ  Zderzenie mazdy i mercedesa przy ZUS

20 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Przedstaw sie Józek i Zenek pięć
1 rok temu

Kto mi wytłumaczy, jaka jest roznica miedzy kiepem a petem.

Do Niezgodny
1 rok temu

Otwórz sobie okno to będziesz miał klimę z dopalaczem. Ja osobiście wolę te „stare pociągi tzw. przedziałowe. Kiedyś w pociągach nawiązywało się znajomości, był jakiś klimat. Dzisiaj każdy szuka Wi-Fi i zamyka się w swoim wyimaginowanym światku.

M43
1 rok temu

Pożar mógł powstać na jednym z grzejników ogrzewania pociągu a konkretnie na przewodzie zasilającym (po wysokiej stronie)?

GIMBO
1 rok temu

Mamy nie długo czwarty Miesiąc trzeciej Dekady XXI wieku a jeszcze nie tylko w naszym Regionie ale i w Polsce takie Klamoty kursują na polskich Szlakach kolejowych i całe Szczęście że nikomu nic się nie stało Jestem ciekawy do kogo ten Skład należał

B.
1 rok temu

Pasażerów było 3, w tym ja. Szkoda, że kierownik nie poinformował nikogo, że się pali i musiałam się sama zorientować. Pozostali pasażerowie byli na początku składu pociągu, ale ja niestety nie.

Mam nadzieję, że nic się Pani nie stało?
Współczuję

NIEZGODNY
1 rok temu

i bardzo dobrze ! Naturalna selekcja. Tym nie dało się jeździć! Taki skład jeździ z Poznania do Łodzi ! Latem bez klimy .. jak za komuny !

JanuSZ
1 rok temu

Zenon idioto w obecnych czasach wszystkie publiczne środki transportu świecą pustkami bo ludzie nie podróżują bo nie mają po co

Piczi
1 rok temu

Przyjeżdżajcie do Sosni to bardzo piękna okolica

WE
1 rok temu

https://www.ostrow24.tv/news/146012-pozar-pociagu-w-sosniach.html#comment-325985

Polregio to spółka samorządowa, nie państwowa. Za jej rozwój odpowiadają samorządy.

olek
1 rok temu

szkoda bo to zabytkowa jednostka

20
0
Napisz co o tym sądziszx