OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Prawie 30 tysięcy zakażonych. PiS ma “zielone światło” dla Lockdown-u (aktualizacja)

Dziś spełniły się mroczne przewidywania rządu Prawa i Sprawiedliwości. Niemalże 30 tysięcy pozytywnych wyników na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. To daje rządowi podkładkę pod zaostrzenie ograniczeń koronawirusowych. Jak osiągnięto ten wynik?

29 978 pozytywnych wyników uzyskano z przeprowadzenia aż 95,8 tys. testów. Dla porównania wczoraj pokazano raptem 16 741 dodatnich wyników przy 72,4 tys. testów.

Dla porównania

  • 8 dni temu było 14396 zakażonych przy 63,9 tys. testów, a
  • tydzień temu 25052 dodatnich przy 84,4 tys. testów.

W powiecie ostrowskim minionej doby wykonano 285 testów i zakażenie potwierdzono u 129 osób. Liczba osób objętych kwarantanną na dziś wynosi 1340. Od początku pandemii co 21. (ponad 7 tys. osób) mieszkaniec powiatu ostrowskiego miał stwierdzoną obecność koronawirusa SARS-CoV-2. W tej liczbie nie ma tych, którzy się nie zbadali.

Według aktualnych danych wielkopolskie szpitale dysponują 2627 łóżkami, z czego wolnych jest 459. Na II poziomie zabezpieczenia wolnych jest 297 łóżek z 2096. Aktualnie w regionie jest 216 łóżek respiratorowych, z czego 74 jest dostępnych. Łącznie na II poziomie zabezpieczenia od 31.03. w Wielkopolsce będzie 2418 łóżek, w tym 191 respiratorowych.

45 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Podatnik
26 dni temu

Przestępczą organizacja z małym Bosem o pseudo Kwak powoli zagarnia na własność majątki państwowych spółek. Należy Z delegalizować to anty polskie ugrupowanie. Odebrać majątki do trzeciego pokolenia włącznie. Dałoby to do myślenia następnym ekipom.

Podatnik
27 dni temu

Je… ć PiS

Podatnik
27 dni temu

Przestępcom ograniczanie praw obywatelskich jest na rękę. Mogą więcej kraść i ograniczać opozycję.

WAŻNE
27 dni temu

A tak osoby publiczne, pokazują publicznie jak przyjmują szczepionkę. Tylko, że oszukują, że są szczepione. https://www.youtube.com/watch?v=2eamSk5cCtE (chowające się igły, sól fizjologiczna, zasłanianie miejsca niby wkłucia igły, itd)

___
27 dni temu

Powiedzmy NIE rządowi Warszawskiemu (nie mylić z rządem Polskim), i nie badajmy się pod kątem COVID – przez to mamy taki wynik ze wzrostem zachorowań i …

prawda jest taka, że te wszystkie testy PCR w ponad 90% pokazuje wynik fałszywy (wynik pozytywny) mimo że Morawiecki tak chwali, że są tak zajebiście dokładne (np. https://konkret24.tvn24.pl/zdrowie,110/testy-pcr-to-totalna-bujda-przedstawione-tezy-nie-sa-prawdziwe,1038479.html)

zaś pseudo-szczepionki nic nie pomagają wręcz wzmaga chorobę.

Kapłan Wszechrzeczy
27 dni temu

Jesteście poyevanym społeczeństwem, co się pierdół naczytał na fejsie o zabobonach na temat szczepionek, że zapychają żyły, albo maseczek, że nie działają, że covida nie ma, to teraz powiedzcie „nara” swojej babci.

Podatnik
27 dni temu

Wszelkie zło wywodzi się od socjalistów. A kto jest u władzy, czyje mniejszość rządzi większością?

Do Ostrowianka
27 dni temu

Twoja nienawiść do wszystkich i wszystkiego co nie pisowskie jest przerażająca. Jak ty możesz z tym żyć? Poza tym wyrażasz się tak wulgarnie że to powinno być zweryfikowane przez operatora. Potępiasz młodzież która w swojej młodzieńczej głupocie robi różne nieprzewidywalne rzeczy a sama używasz języka bruku, twoje poglądy i sposób ich prezentowania, twoja nienawiść do opozycji niczym nie ustępuje zachowaniu tych młodych ludzi, których jednak trochę tłumaczy ich wiek. Jak sobie poczytasz własne wpisy to może zrozumiesz dlaczego młodzież się tak zachowuje mając niejednokrotnie takie właśnie przykłady jak twój w swoich domach.

K.W.
28 dni temu

Izrael cieszy się już z wolności, pootwierane kina, teatry, kawiarnie, restauracje.

Do Ostrowianka
28 dni temu

Kobieto, co ma piernik do wiatraka, jakie ZSM albo mleczarnia do covida? Widać co robi TV PIS z mózgami tłuszczy która ich ogląda. Twoja wypowiedź nie trzyma się ani ku.. ani du.. A twój PIS właśnie widać co dzisiaj robi. Takiego kłamstwa i inwigilacji nie było nawet w PRL. Zresztą żeby tamtych zakładów komuna nie pobudowała to Twoi idole nie mieliby czym kupczyć.

45
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x