Pogrzeb księdza Alfreda Mąki

Dziś odbyło się ostatnie pożegnanie księdza prałata Alfreda Mąki, który zapisał się na kartach historii naszego miasta. Był człowiekiem – instytucją, nestorem ostrowskiego duchowieństwa. Choć pochodził z Mierucina, w województwie kujawsko – pomorskim, ostatnie 40 lat swojego życia bez reszty poświęcił naszemu miastu.

Przez 26 lat był proboszczem w parafii konkatedralnej, matce ostrowskich kościołów. Z wielkim zaangażowaniem zgłębiał historie swojej parafii, czego owocem było wiele, cennych dla kolejnych pokoleń ostrowian, publikacji historycznych.

Dziś, w ostrowskiej konkatedrze, miejscu, które przez ponad ćwierć wieku było jego domem, pożegnaliśmy ks. prałata Alfreda Mąkę. Spoczął na cmentarzu przy ulicy Limanowskiego. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

CZYTAJ  Do zbrodni użył siekiery lub maczety

25 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kier
1 rok temu

A jak na pogrzebie prałata „noszono” maseczki widać na zdjęciach, A teraz … mamy co mamy !

Genowefa
1 rok temu

Cudowny człowiek, z ogromnym poczuciem humoru, dbał o innych- pomagał jak mógł, szalenie inteligentny oczytany, biegle mówiący w 6 językach, ciekawy świata i ludzi. Prawdziwy przyjaciel, fakt potrafił spojrzeć, ale kto go znał, ten wie, ze morze dobroci kryło się za tym spojrzeniem.
Będzie go brakować !!!

historyk
1 rok temu

Panie D. Z….. z Parafii Pruślin – maseczkę p. COVID 19 zakładać należy na: nos i usta !!! Na brodzie ona jest niepotrzebna !!!!
Chyba że bolą Pana zęby …. i to Panu pomaga ???

Żal mi tych co minusują ten wpis….Oby nie żałowali tego pod respiratorem, o ile do nich wystarczy !!

parafianin
1 rok temu

Zniesławianie prawego i uczciwego kapłana z wymyślonymi zarzutami jest haniebne i nie godzi się katolikom, a na pewno ci, co piszą, są ochrzczeni i mienią się katolikami, a przed śmiercią skomleć będą o pogrzeb katolicki dla siebie.

Interesujące
1 rok temu

jaki Kruszyński był jego synem? O co tu chodzi? Ciekawa sprawa.

Tyk
1 rok temu

Kiedyś pracowałem w zakładzie krawieckim , mieliśmy czasem sporą ilość ubrań z małymi błędami , czasem wręcz nie widocznymi, zawieźliśmy kiedyś taką odzież do Pana mąki jako dary dla potrzebujących, jakież było nasze zdziwienie kiedy ów Pan stwierdził że nie ma na nich metek i co on z nimi ma zrobić. Szkoda że nikt nie pamięta jak zbierał na remont dachu od parafian a w tym czasie sprzedał ziemię pod minimal i kasę zgarnął do siebie

Mariusz
1 rok temu

Czy syn jego, nie jaki Kruszyński był na pogrzebie?

Priests
1 rok temu

Który ksionc jest zasłużony dla Polski??? Żaden świetnie być na garnuszku RP i żyć za cudze, świetnie. W tych sukniach wyglądają jak……..🤭🤭🤭🤭🤭

123
1 rok temu

Ten chlor i hazardzista żegnany z honorami, tragedia. Takie piękne słowa piszą chyba Ci co do konkatedry nie chodzili jak miał swoje wojaże. Dużo osób za jego kadencji z farnego zrezygnowali a wrócili dopiero jak przyszedł ksiądz Ilski.

Don Kichot
1 rok temu

Zorro , może kiedyś o Tobie tez tak powiedzą. Weź pod uwagę, że to był Człowiek. A Ty możesz jedynie mieć nadzieję, że może kiedyś ktoś na Twoim grobie zapali świeczkę i może się pomodli.

Ostatnio edytowany 1 rok temu by Don Kichot
25
0
Napisz co o tym sądziszx