Pogrzeb księdza Alfreda Mąki

Udostępnij
Tweet

Dziś odbyło się ostatnie pożegnanie księdza prałata Alfreda Mąki, który zapisał się na kartach historii naszego miasta. Był człowiekiem – instytucją, nestorem ostrowskiego duchowieństwa. Choć pochodził z Mierucina, w województwie kujawsko – pomorskim, ostatnie 40 lat swojego życia bez reszty poświęcił naszemu miastu.

Przez 26 lat był proboszczem w parafii konkatedralnej, matce ostrowskich kościołów. Z wielkim zaangażowaniem zgłębiał historie swojej parafii, czego owocem było wiele, cennych dla kolejnych pokoleń ostrowian, publikacji historycznych.

Dziś, w ostrowskiej konkatedrze, miejscu, które przez ponad ćwierć wieku było jego domem, pożegnaliśmy ks. prałata Alfreda Mąkę. Spoczął na cmentarzu przy ulicy Limanowskiego. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Wiadomo co wyrzucił przez okno podczas pościgu
Subskrybuj
Powiadom o
25 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kier
3 lat temu

A jak na pogrzebie prałata „noszono” maseczki widać na zdjęciach, A teraz … mamy co mamy !

Genowefa
3 lat temu

Cudowny człowiek, z ogromnym poczuciem humoru, dbał o innych- pomagał jak mógł, szalenie inteligentny oczytany, biegle mówiący w 6 językach, ciekawy świata i ludzi. Prawdziwy przyjaciel, fakt potrafił spojrzeć, ale kto go znał, ten wie, ze morze dobroci kryło się za tym spojrzeniem.
Będzie go brakować !!!

historyk
3 lat temu

Panie D. Z….. z Parafii Pruślin – maseczkę p. COVID 19 zakładać należy na: nos i usta !!! Na brodzie ona jest niepotrzebna !!!!
Chyba że bolą Pana zęby …. i to Panu pomaga ???

Żal mi tych co minusują ten wpis….Oby nie żałowali tego pod respiratorem, o ile do nich wystarczy !!

parafianin
3 lat temu

Zniesławianie prawego i uczciwego kapłana z wymyślonymi zarzutami jest haniebne i nie godzi się katolikom, a na pewno ci, co piszą, są ochrzczeni i mienią się katolikami, a przed śmiercią skomleć będą o pogrzeb katolicki dla siebie.

Interesujące
3 lat temu

jaki Kruszyński był jego synem? O co tu chodzi? Ciekawa sprawa.

25
0
Napisz co o tym sądziszx