Nielegalnie wykopali zwłoki

Ostrowscy policjanci zostali wezwani na cmentarz przy ul. Bema, gdzie od rana prowadzona była nielegalna ekshumacja zwłok. Zainteresowany zgłosił się wcześniej do Sanepidu i uzyskał warunki, które pozwolą przeprowadzić przeniesienie szczątków ludzkich zgodnie z prawem. Do wykopania zwłok doszło wbrew obostrzeniom i bez nadzoru pracownika Sanepidu. 

Ponieważ prace ekshumacyjne były już na końcowym etapie, zdecydowano o możliwości dokończenia procesu, przy czym wkopanie ich w nowe miejsce musi być zgodnie ze sztuką. Ponadto przeciwko osobom odpowiedzialnym za nielegalną ekshumację będzie prowadzone postępowanie, zmierzające do ukarania.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zasłabła w trakcie jazdy (FOTO)
Subskrybuj
Powiadom o

17 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
olek
3 lat temu

i w to sie angazuje policje,ktora jest od scigania,zywych lobuzow i chuliganow,bandytow itp.a mie umarlakow

Czesław
3 lat temu

Biurokratyczne Państwo, komplikować, donosić, kopać po kostkach, co za bzdura, przecież ci co się przenoszą reklamacji nie zgłoszą.

Calpe
3 lat temu

Klient otrzymał zgodę na ekshumację zgodnie z obowiązującymi przepisami. Nie dotrzymał tylko warunków zawartych w decyzji, tzn. Zrobił ja sam i w terminie innym niż ten podany w decyzji. Ot co!!

Ostatnio edytowany 3 lat temu by Calpe
AdamTKMK
3 lat temu

Sanepid dal mu listę warunków do spełnienia i pewnie po załatwieniu tych wszystkich dokumentów uzyskalby zgodę na ekshumacje.Pytanie czy tego nie zrozumial,czy ,,poszedl na skroty”.Sami wiemy ze czasem trudno się przebić przez biurokracje i omijamy te rzeczy niezalatwialne doskonale wiedzac co nas czeka jak wszystko się wyda.

KO01
3 lat temu

To prawda na cmentarzu przy ulicy Bema – coraz więcej powstaje „domków” co psuje wizerunek cmentarza. Rozumiem że są podatki za takie zbudowanie budowli kościół zyskuje, ale co z wizerunkiem cmentarza…

Ostatnio edytowany 3 lat temu by KO01
Ewa
3 lat temu

Uzyskał warunki . Nie napisano że uzyskał zgodę. Może nie spełniał warunków 😏

Marcin
3 lat temu

Piszę jak byk uzyskał warunki a nie zgodę, na ekshumacja musi być wydana decyzja z terminem a jej widocznie nie miał.
Dowiedział się jakie są warunki a pewnie rodzina pozostała zgody nie wyraziła to poleciał po bandzie a pracownicy cmentarza bez decyzji nielegalna ekshuamcje robią paranoja

17
0
Napisz co o tym sądziszx