Nielegalnie wykopali zwłoki

Ostrowscy policjanci zostali wezwani na cmentarz przy ul. Bema, gdzie od rana prowadzona była nielegalna ekshumacja zwłok. Zainteresowany zgłosił się wcześniej do Sanepidu i uzyskał warunki, które pozwolą przeprowadzić przeniesienie szczątków ludzkich zgodnie z prawem. Do wykopania zwłok doszło wbrew obostrzeniom i bez nadzoru pracownika Sanepidu. 

Ponieważ prace ekshumacyjne były już na końcowym etapie, zdecydowano o możliwości dokończenia procesu, przy czym wkopanie ich w nowe miejsce musi być zgodnie ze sztuką. Ponadto przeciwko osobom odpowiedzialnym za nielegalną ekshumację będzie prowadzone postępowanie, zmierzające do ukarania.

CZYTAJ  W urzędzie zapłacisz bez prowizji

17 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
olek
1 rok temu

i w to sie angazuje policje,ktora jest od scigania,zywych lobuzow i chuliganow,bandytow itp.a mie umarlakow

Czesław
1 rok temu

Biurokratyczne Państwo, komplikować, donosić, kopać po kostkach, co za bzdura, przecież ci co się przenoszą reklamacji nie zgłoszą.

Calpe
1 rok temu

Klient otrzymał zgodę na ekshumację zgodnie z obowiązującymi przepisami. Nie dotrzymał tylko warunków zawartych w decyzji, tzn. Zrobił ja sam i w terminie innym niż ten podany w decyzji. Ot co!!

Ostatnio edytowany 1 rok temu by Calpe
AdamTKMK
1 rok temu

Sanepid dal mu listę warunków do spełnienia i pewnie po załatwieniu tych wszystkich dokumentów uzyskalby zgodę na ekshumacje.Pytanie czy tego nie zrozumial,czy ,,poszedl na skroty”.Sami wiemy ze czasem trudno się przebić przez biurokracje i omijamy te rzeczy niezalatwialne doskonale wiedzac co nas czeka jak wszystko się wyda.

KO01
1 rok temu

To prawda na cmentarzu przy ulicy Bema – coraz więcej powstaje „domków” co psuje wizerunek cmentarza. Rozumiem że są podatki za takie zbudowanie budowli kościół zyskuje, ale co z wizerunkiem cmentarza…

Ostatnio edytowany 1 rok temu by KO01
Ewa
1 rok temu

Uzyskał warunki . Nie napisano że uzyskał zgodę. Może nie spełniał warunków 😏

Marcin
1 rok temu

Piszę jak byk uzyskał warunki a nie zgodę, na ekshumacja musi być wydana decyzja z terminem a jej widocznie nie miał.
Dowiedział się jakie są warunki a pewnie rodzina pozostała zgody nie wyraziła to poleciał po bandzie a pracownicy cmentarza bez decyzji nielegalna ekshuamcje robią paranoja

Da się żyć
1 rok temu

Ja tam pracuję dorywczo i kopię groby. Na kieliszek chleba zarobię , nie narzekam , dniówki płaci.

Ministrant
1 rok temu

No ale co? Wszystko zgodnie z prawem , więc o co chodzi?

Ostatnio edytowany 1 rok temu by Ministrant
doktor Judym
1 rok temu

Z artykułu wynika że był w Sanepidzie i uzyskał zgodę. To w końcu raz zgoda jest a za chwilę już nie???

17
0
Napisz co o tym sądziszx