Zatrzymali ich prawa jazdy. Jak tego uniknąć?

Udostępnij
Tweet

Policjanci ruchu drogowego ostrowskiej komendy 28 lutego br. zatrzymali prawo jazdy dwóm kierowcom. W obu przypadkach powód był ten sam – nadmierna prędkość.

28 lutego, policjanci z ostrowskiej drogówki, pełniąc służbę w nieoznakowanym radiowozie, zatrzymali do kontroli dwóch kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Rekordzistą tego dnia okazał się 21-letni mieszkaniec województwa opolskiego. Mężczyzna osobowym seatem na terenie jednej z wsi gminy Raszków pędził z prędkością 129 km/h.

Kolejnym zatrzymanym do kontroli był 44-latek z powiatu nowotymskiego, który w tej samej miejscowości jechał 123km/h.

Kierujący za zbyt szybką jazdę stracili uprawnienia do kierowania pojazdami na 3 miesiące i zostali ukarani punktami i mandatami karnymi.

Podobnych sytuacji można uniknąć jeżdżąc ze znacznie niższą prędkością. Można także zainstalować bezpłatną aplikację Yanosik na telefonie komórkowym, w ramach której użytkownicy ostrzegają się nawzajem. Można także zakupić wideorejestrator, który wyposażony w GPS pozwoli ustalić dokładną prędkość naszego auta, a nie radiowozu, którym ścigali Was policjanci.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Wakacyjne oferty pracy. Największy pracodawca intryguje
Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
McJ
3 lat temu

Policjanci w aucie mają jechać i utrzymywać prędkość za mierzonym autem, natomiast sprzęt którym się posługują – wideorejestrator – ma mieć zatwierdzenie przez Główny Urząd Miar. Przynajmniej tak się zarzekają misiaczki, że to co tam zamontowane w tych BMKach (bodajże VideoRapid2 się to nazywa) jest takie dokładne ach i och!

McJ
3 lat temu

Co do tych porad to:

  • Kamerka z GPS nie uratuje nas przy rozbieżnościach z nagraniem policjantów, bo to oni mają sprzęt z 'legalizacją’ a nie my…
  • Yanosik sprawdza się na głównych drogach gdzie będzie miał nas kto ostrzec – na wioskach może być z tym problem. Tak samo w przypadku CB radia.

Poki co na kontrole drogowe i fotoradary jedynie skuteczne są antyradary. Tylko, że one są drogie (dobre przeważnie od 2000,-) i prawnie nie wolno ich mieć włączonych w aucie (trzeba szybko wyłączyć przed kontrolą). Natomiast na nieoznakowane radiowozy nie działa nic w 100% skutecznie.

Yanosik i inne kombinacje
3 lat temu

Ten kto w zabudowanym jedzie 120 powinien mieć zabrane prawo jazdy dożywotnio.

Kierowiec
3 lat temu

Mnie nie wezmą prawka bo jeżdżę bez. Spoko.

Śmiechu warte
3 lat temu

Yanosik na jakichś wioskach pod Raszkowem też na niewiele się zda.
Drogówka dobrze wie gdzie zarządcy dróg poustawiali dziwne ograniczenia bez większych uzasadnień i wykorzystują te miejsca do wyrabiania norm mandatowych.

poczekam i tyle
3 lat temu

Wujek dlaczego nie rejestrować janosika na swój dr i nr tel?

17
0
Napisz co o tym sądziszx