OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Ostrowski wuefista zdobywał Kilimandżaro z Aleksandrem Dobą

Bogusław Wawrzyniak to pasjonat sportu, a także nauczyciel sportu. Korzysta z każdej okazji by pochodzić po górach. Tym razem wybrał najwyższy szczyt w Afryce – Kilimandżaro (5895 m n.p.m.). Był w tej samej grupie co Aleksander Doba, znany kajakarz, który zmarł właśnie na tej górze.

Bogusław Wawrzyniak był jedną z 35 osób, które wybrały się do Tanzanii. Feralnego dnia 5 z nich postanowiło zdobyć Kilimandżaro. Boguś wyszedł z obozu aklimatyzacyjnego znajdującego się na wysokości 4700 m n.p.m. o godz. 3. Natomiast Aleksander Doba i słabsi uczestnicy wyszli o godz. 00.30. Wszyscy mieli lokalnych przewodników.

Boguś w sumie dwukrotnie zdobył szczyt tego samego dnia. Za pierwszym razem nie pozwolono mu samemu zostać na górze i musiał zejść niżej, gdzie mógł dołączyć do kolejnej grupy. Na wysokości 5100 metrów spotkał Aleksandra Dobę, którego stan ocenił jako kiepski. Podarował mu żel energetyczny. Doba mówił, że źle się czuje, ale podkreślał, że chce walczyć i wierzył w to, że zdobędzie szczyt. O śmierci Doby dowiedział się wieczorem. Z relacji towarzyszących mu osób dowiedział się, że Aleksander Doba wszedł na górę, usiadł pod tablicą Kilimanjaro. Powiedział, że potrzebuje pięć minut odpoczynku dopiero później zrobi zdjęcie. Niestety, już się nie obudził – relacjonuje Bogusław Wawrzyniak.

Gorzyczanin zdobył szczyt w 4,5 godziny.

17 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Punto
5 dni temu

Wuefista zna podstawy anatomii czyli mógłby pracować jako ratownik medyczny lub felczer ale w odniesieniu do podróżnika w zaawansowanym wieku nie bardzo się spisał, widząc; że zamiłowany podróżnik niezbyt zdrowo się czuł pod szczytem powinien nakłonić Go do podjęcia jedno lub dwudniowej aklimatyzacji – a tak, bez Dobrej rady wiekowy podróżnik przeszarżował z wysokością pokonaną jednego dnia i jego organizm zaprotestował

Ps
1 miesiąc temu

Czyli leczenie poprzez wyprawowy wysokogórskie, ciekawe który lekarz się pod tym podpisał 😉

Jkr
1 miesiąc temu

BRAWO!!! I to w czasie urlopu dla poratowania zdrowia dla nauczycieli – nauczycieli wf!!! Dlaczego zwykły fizol nie ma takiego zwykłego urlopu dla poratowania zdrowia żeby sobie wykopać dołek? a nauczyciele mają rok z z naszych podatków i wf-ista idzie w góry a nie może uczyć dzieci? GDZIE JEST DYREKTOR? GDZIE JEST STAROSTA??? A PIP ????? robola umiecie wypier…. z pracy a takiego cwaniaka macie pod ochronką???

btc
1 miesiąc temu

Pan Bogus, wspanialy nauczyciel, zapalony sportowiec i wyluzowany facet zawsze z usmiechem. Bardzo milo wspominam w-f w technikum. Napewno beda smutne wspomnienia z wyprawy w zwiazku ze smiercia Olka. Zycze dalszych sukcesow sportowych!

WWO
1 miesiąc temu

Może ma bogatą żonę, albo dostał spadek…. Nie oceniaj, bo sam będziesz oceniany……

AdamTKMK
1 miesiąc temu

Panie Aleksandrze mogę Panu tylko pozazdrościć pasji.Pelen szacun dla Pana.. no nie wiem czy w niebie to Pan odczyta..może plywa pan po niebiańskich oceanach albo zdobywa pankolejny szczyt?Spoczywaj w pokoju.
A Ty Bogus pewnie szukasz kolejnego do szczytu do spełnienia.Zycze sukcesów P.s.Dobrze ja pamietam ze do ślubu jechaliście na rowerach czy pamięć mi szwankuje? Jestes pozytywnie zakręcony.

Iluś
1 miesiąc temu

Do nienauczycielka: jak nauczyciel nie pije, nie pali, dobrze się kasą rządzi to go stać. A może nawet godzinę wcześniej wstaje. Przecież też tak możesz.

Do gaga
1 miesiąc temu

A skąd wiesz że był katolikiem i czy był w ogóle wierzący? To że miał swój wiek to nie dowód że musiał ciągle przesiadywać z różańcem w kościele. Miał swoją pasję i dlatego odszedł jako szczęśliwy i spełniony człowiek. A ty jak chcesz to możesz nawet spać z tym swoim różańcem, a od normalnych ludzi się odp….

Obserwator
1 miesiąc temu

Zdalne lekcje z Afrykańskiego szczytu ? Kto to sponsorował ? ZUS 😉

Nienauczycielka
1 miesiąc temu

Ten wuefista musi nieźle zarabiać, skoro co rusz pojawia się na fotkach z różnych zakątków świata.
Nauczyciele ciągle narzekają na zarobki a tu patrzcie i bierzcie przykład.

17
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x