Narażał życie dzieci. Fatalna postawa ojca

Policjanci z Posterunku Policji w Przygodzicach zatrzymali 40-latka, kierującego samochodem, który pomimo braku uprawnień do kierowania pojazdami wiózł dwójkę dzieci w wieku 2 i 3 lat, na dodatek bez wymaganych fotelików ochronnych.

24 lutego na terenie powiatu ostrowskiego policjanci z Posterunku Policji w Przygodzicach podczas służby zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem, który nie miał włączonych wymaganych świateł. W trakcie kontroli okazało się, że 40-letni kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że jest w trakcie kursu prawa jazdy. Dodatkowo, mężczyzna przewoził dwójkę dzieci w wieku 2 i 3 lat bez wymaganych przepisami fotelików ochronnych. W samochodzie podróżowała również dorosła pasażerka, która w trakcie jazdy nie korzystała z pasów bezpieczeństwa.

Mężczyzna w najbliższym czasie odpowie za szereg popełnionych wykroczeń.

Przypominamy!

Zapewnienie bezpieczeństwa dziecku podczas jazdy samochodem to podstawowy obowiązek każdego kierowcy. Właściwą ochronę zagwarantujemy wyłącznie wtedy, gdy maluch jest przypięty pasami i podróżuje w foteliku.

Tej zasady nie można lekceważyć nawet na krótkich dystansach.

Pamiętajmy, że nawet nasze najlepsze umiejętności jazdy nie chronią przed błędami innych użytkowników dróg.

Kierowco, pamiętaj! Jesteś odpowiedzialny za życie i zdrowie przewożonych w pojeździe dzieci.

POLECANE NEWSY
4 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Mama
1 rok temu

Nie przestrzeganie bezpieczeństwa dzieci kara powinna być surowa

lgg
1 rok temu

Jeśli dzieci miały 150 cm wzrostu nie łamał przepisów

xd
1 rok temu

Nigdy w życiu w foteliku nie siedziałem i jakoś jeszcze żyję. 500 zł za jazdę bez uprawnień i tyle, a nie jakieś filozofowanie o narażaniu dzieci…

Prawicowiec
1 rok temu

Co za bzdury! Socjalizm nie długo do łóżka zacznie zaglądać. Prywatny pojazd, własne dzieci, trzeźwy kierowca. Jego decyzję jak jeździć. Nie stwarzał zagrożenia dla innych użytkowników drogi. A więc wara od wolności wyboru i decyzji.

4
0
Napisz co o tym sądziszx