Kolizja autobusu i Mercedesa na Rondzie Bankowym (wideo)

O godzinie 7.40 autobus MZK wjeżdżał na Rondo Bankowe od strony ulicy Wrocławskiej i zamierzał zjechać w ulicę Głogowską. Autobus jechał zewnętrznym pasem. W tym samym czasie kierowca osobowego Mercedesa wjechał na rondo od ulicy Głogowskiej i chciał wyjechać w ulicę Chopina. Wtedy doszło do kolizji.

Kierowca Mercedesa postanowił zjechać z ronda. Mercedes zwolnił, ale nie zatrzymał się. Po chwili doszło do otarcia pomiędzy dwoma pojazdami.

POLECANE NEWSY

35 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
OSW
1 rok temu

Autobus na nikim nie wymusił pierwszeństwa bo miał prawy pas, ten na który chciał wjechać wolny, a więc pojechał i tyle, gość w Mercedesie wielce zaskoczony bo nagle wyrósł mu na prawym pasie autobus, ale i tak powinien ustąpić mu pierwszeństwa przejazdu i tyle, po prostu gostek w Mercedesie musi dokładniej patrzeć w lusterka, a nawet w razie potrzeby obrócić się i obserwować „martwy punkt”. Nie ma co dorabiać jakiś dodatkowych teorii spiskowych do prostej sprawy, a już w ogóle śmieszą mnie wpisy wielkich niby „znawców”, że niby na rondach obowiązuje jakaś zasada prawej strony, a więc jeśli zamierzamy zmienić pas na rondzie z prawego na lewy, a na lewym coś jedzie to nie trzeba mu ustępować pierwszeństwa przejazdu bo jest z naszej lewej strony ?!
Większej głupoty nie słyszałem.

Rafal
1 rok temu

K*rwa nie rozumiem tych ludzi ktorzy twierdza ze to jest wina autobusu. Wjechal prawidlowo na rondo bo mial wolny pas. Jest tam linia przerywana czyli sa dwa pasy ruchu w jednym kierunku bo na rondzie inaczej byc nie moze. Mercedes chcac zjechac z ronda musi zmienic pas ruchu ustepujac wszystkim uszestnikom ruchu znajdujacym sie na pasie zewnetrznym. Jezeli nie ma mozliwosci wjechac na ten pas to musi zapi***alac nawet sto kolek dopoki sie nie upewni ze zewnetrzny pas jest wolny i moze na niego bezpiecznie wjechac a pozniej zjechac z ronda. Dzieci zdajace na karte rowerowa to wiedza!!!!!! Dlatego nie bede juz komentowal debilnych wpisow ze to wina kierowcy autobusu

lord
1 rok temu

do obe ………..zabłysnąłeś inteligencją, cwaniactwem i chamstwem…..brawo !…..potrafisz podejść do sprawy bardziej merytorycznie ?….dowodziłem właśnie mojej kobiecie, że masz szczyptę rozumu, ale ona twierdzi, że jesteś osłem bez domieszki…..przykra sprawa…sorry…!

Mistrz
1 rok temu

Właśnie w tym problem że znaki zakazują jazdy z prawego pasa na rondo z głogowskiej i chcąc jechać na Chopina powinno się od razu zajmować prawy pas na rondzie wjeżdżając z głogowskiej(zresztą pasy idealnie to pokazują)

kierowca
1 rok temu

Autobus wjechał na rondo mając wolny pas ruchu, niczego nie wymusił, mesio jechał na wewnętrznym, więc musiał ustąpić autobusowi, który kręcił zewnętrznym do Głogowskiej, a jemu się nagle zachciało w prawo…

zyg zag
1 rok temu

Jeżeli nawet autobus wymusił pierwszeństwo to wymusił je wjeżdżając na rondo wiec mercedesem mógł w autobus uderzyć jak autobus wjeżdżał na rondo. Nie rozumiem tych kierowców co wjeżdżają z Glogowskiej na rondo i zmieniają pas na lewy żeby za chwile zmieniać go na prawy, podobnie dzieje sie na rodzie Sybiraków jadący ulica Glogowska i chcą wjechać na most odolanowski tez zmieniają pas na lewy żeby za chwile zmieniać go na prawy. Ten lord to albo nigdy nie był na ty rondzie albo jak był to na nogach bo wątpię żeby posiadał prawo jazdy, prawym pasem mogę sobie cale rondo okrążyć jezeli znaki mi tego nie zakazują, każdy z tego prawego pasa może jechać w ul. Kościuszki albo z powrotem w ul. Wrocławską.

Obe
1 rok temu

LORD barana sobie kup i rogami kieruj

do lord
1 rok temu

A czy pan lord zwrócił kiedykolwiek uwagę na znaki poziome na jezdni, z której zjeżdżał autobus?
Bo może wtedy by wiedział, że autobus jechał prawidłowym pasem. Szczególnie, że z innego potem nie daje się zjechać w Zamenhofa.

Ciekawski
1 rok temu

Ewidentnie widać że kierowca autobusu wymusza pierwszeństwo tylko dlaczego kierowca mercedesa wjeżdżając na rondo z myśla jazdy na wrocławską/Chopina nie zajmuje prawego pasa, tylko wjeżdża na lewy A potem się pcha przed autobus. Jechalby zewnętrznym i problemu by nie było bo w autobus raczej by się nie wbił. Jedynie musiałby schować dumę do kieszeni że autobus mu się wpier…😜😜😜

Maciek
1 rok temu

Ewidentna wina kierowcy Mercedesa. Zmieniał pas ruchu , więc musi zwrócić uwagę na pojazdy nadjeżdżające z prawej strony.Pan Lord pisze bzury. Gdy np jadę pierwszy raz na takim rondzie to nie musze wiedzieć czy objadę całe rondo czy mniej niż pół , czy więcej.

35
0
Napisz co o tym sądziszx