OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Obowiązek noszenia medycznych maseczek? (aktualizacja)

W mediach ogólnopolskich pojawiła się informacja o zamiarze wprowadzenia nakazu noszenia maseczek chirurgicznych. Inne sposoby zakrywania ust i nosa mają być zabronione.

Główny doradca premiera prof. Andrzej Horban poinformował, że takie wytyczne ma dziś przedstawić minister zdrowia Niedzielski. Przypomnijmy, że jeszcze rok temu były minister zdrowia stwierdził, że maseczki nie pomagają i nie wie dlaczego ludzie je noszą.

Prof. Horban zapytany w TVN 24, czy minister zdrowia wyda rozporządzenie, na mocy którego zostanie wprowadzony obowiązek noszenia maseczek chirurgicznych, odpowiedział: “Mam nadzieję, że tak będzie. Tak.”

Prof. Horban wyraził zaniepokojenie, że pod koniec przyszłego tygodnia dzienna liczba zakażeń może sięgnąć 10-15 tys. Wówczas – jego zdaniem – należałoby rozważyć powrót do poprzednich obostrzeń.

Aktualizacja:
– Dzisiaj takiego rozporządzenia nie będzie, ale zastanawiamy się, czy te maseczki nie powinny zostać dookreślone, jeśli chodzi o standard ich noszenia, bo mamy wskazane pewne zamienniki w postaci np. szalików i przyłbic i trzeba będzie z tego zrezygnować – powiedział w najnowszym wywiadzie Adam Niedzielski.

59 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Darek
13 dni temu

Odpowiedź jest prosta Kulczyk holding (firma CIECH) i wiele innych firm wyprodukowało miliony maseczek atestowanych i nie ma rynku zbytu bo ludzie noszą maski ze szmatek zrobionych domowym sposobem i co zrobić by te atestowane sprzedać? Proste ogłosić że trzeba mieć maski atestowane i czysty zysk

Max
14 dni temu

Pod koniec tygodnia w pewnym partyjnym radiu pewien funkcyjny pisior chwalił się, że dzięki temu że zakrywamy usta i nos, praktycznie wirusy grypy w tym sezonie w znikomym stopniu potrafią się rozprzestrzeniać. A tu nagle maski z filtrem… Czyżby ktoś u góry miał udziały w firmie produkującej maseczki z filtrami? Skąd taka rozbieżność?
A może na lato przywrócić produkcję i wprowadzić obowiązek noszenia legendarnych “słoników”??

Do obywatel
15 dni temu

Bo niektórzy jeszcze trzeźwo myślą w odróżnieniu od ciebie pusty dzbanie.

obywatel
15 dni temu

Nieistotne czym, ważne aby nochal i usta zakrywać. Dzisiaj na targowisku na Witosa 50% bez maseczek a pozostali-rzadko kto miał nos i usta zakryte. Do końca świata tego nie ogarniemy jak takie podejście będzie….

Myślący
15 dni temu

Ludzie zakrywajcie usta i nosy, epidemia wygaśnie szybciej, dlaczego jesteście tacy uparci, to dla waszego i naszego bezpieczeństwa, nie chcemy przecież umierać…..

oo
16 dni temu

Rok temu,kiedy nakazali nam nosić maski,przyłbice czy choćby szaliki czy kominiaki,których zabronili w innej ustawie ze względu na kiboli, teraz mówią że te maseczki są gówno warte i nie potrzebnie truliśmy swój organizm! I teraz “nagle”po roku mówią że należy nosić maski chirurgiczne,a co te patałachy powiedzą za rok?Że jednak należy chodzić w wojskowym OP1?Banda popaprańców,którzy błądząc we mgle,narzucają ludziom swoje chore pomysły,czekając na rezultat!***** ***

Nefryt
16 dni temu

Maseczki, paszporty szczepionkowe i co jeszcze wymyślą. A co z tymi co się np. nie zaszczepią do obozu przepraszam izolatorium i intensywna “edukacja” ( w gettach wiadomo jakich też kiedyś uczyli jak przestrzegać higieny). Niech lepiej powiedzą gdzie uciekła grypa bo po niej ślad zaginął.

Dyzma
16 dni temu

Ogłupianie ludzi ciąg dalszy! a jak! wirusy mają rozmiar około 60-140nm i dostrzegalne są jedynie pod dobrym mikroskopem elektronowym. Przez taką maseczkę przenikają bez problemu. To tak jakby wciskać ludziom, że zapałka nie zmieści się do drzwi wejściowych domu. Ale oczywiście cwaniaki na tym zarabiają i nabijają kabzę nakazując nosić maseczki, które nijak nie chronią przed wirusami….

piro
16 dni temu

racja – i tak powinno byc od razu. maski z medyczny certyfikatym na nos i usta. A prosze spojrzec – nie dlugo bedize refia mody i wynalazku . Stare lale – i niedowartościowani panowie dla mody zakłdają juz szmatki a nie maski. Certyfikat albo mandat 500 zl .,

LVS
16 dni temu

Pomysł na akcję, zużyte maski w pojemniku pod Sanepid- w końcu to straszna sramdemia, oni się na tym znają:), nie narażajmy naszych “śmieciarzy” na skażenie!

59
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x