OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

(Nie)typowa kolizja na Rondzie Bankowym – 18.02.2021

Na Rondzie Bankowym doszło do kolizji Forda Ka i busa marki Opel. W normalnych warunkach byłaby ewidentna wina kierowcy Forda. W tym przypadku przyglądając się widzimy jak kierowca busa przekracza linię i uderza w Forda.

Po kontakcie obu aut, osobówkę okręciło o 180 stopni. Wezwano karetkę do pasażerki Forda. Po długim przebadaniu jej w szpitalu nie stwierdzono u niej żadnych obrażeń.

62 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
abc
4 dni temu

Na tym rondzie non stop wypadki.

Krzysztof
10 dni temu

Zamiast się spierać w ekspertyzach, proszę rajców miejskich – zróbcie coś z tym rondem, jest sporo miejsca na jego przebudowę, nie czekajcie na większą tragedię. To nie jest plac zabaw.

O S W
10 dni temu

Zmiana pasa ruchu to zmiana pasa ruchu, a zasada prawej strony to zasada prawej strony – ludzie mylicie pojęcia i przepisy, przez to później jest jak jest na tych Naszych kochanych drogach.

podobny zupelnie do nikogo
10 dni temu

to jest zapomnienie przepisow jak sie jezdzi srednio po dwoch latach zapominamy kto ma pierwszenstwo na radzi jak zjezdza!

BM
11 dni temu

Osobówka praktycznie wjeżdża na rondo z włączonym kierunkiem. Kierowca busa to zauważył i specjalnie przyspieszył żeby nie wpuścić jej na swój pas. Widać po spalinach ze mocno depnął. Nie zmienia to faktu ze winny kierowca osobowki.

Mateusz
11 dni temu

Ten wyjazd z ronda powinien mieć dwa pasy znacznie dłuższe…Kierowcy spieszą się żeby od razu zająć prawidłowy pas. Bus jechał prawidłowo,ale w takiej sytuacji powinien przymknąć oko i pozwolić fordowi zjechać z ronda. Gdybyśmy byli życzliwi wobec siebie to większość kolizji nie miałyby miejsca.

Jan
11 dni temu

To nie Tusk winien tylko Ford

Bogumil .
11 dni temu

A moze by tak oznaczyc rondo tak jak robia to w innych krajach gdyz tam jakos na rondach nie dochodzi do kolizji ? Poza tym obydwaj kierowcy nie zachowali ,,szczegulnej ostroznosci ”. Jakos mnie nikt nie najechal 0d 1978 roku a jezdze co dzien ? Wypada uwazac i widzeec co sie dzieje .

Daro
11 dni temu

Olo,,, a jak się jeździ ?jedziesz trzy pas mówką i kończy Ci się ‘pas twój środkowy ,,, To co robisz ? walisz bez patrzenia w prawy lub lewy pas na oślep ??????? Na rodzie wystarczy więcej strzałek widocznych i tyle

Czarek
11 dni temu

Niestety, ale z przykrością muszę stwierdzić, że na owym rondzie nie ma 5 minut żeby ktoś komuś nie zajechał drogi lub nie wymusił pierwszeństwa – istna masakra, już nawet nie wspominając o tym, że 80 % posiadaczy prawa jazdy bo kierowcami ich nie można nazwać nie wie jak poprawnie skręcać, zmieniać pas i oczywiście używać kierunkowskazów.
PS Ciekawe, że gdy nie było obwodnicy i ruch na tym rondzie był dużo większy nie dochodziło, aż do tylu kolizji, no chyba, że nie były one wtedy tak nagłośnienie lub nie było monitoringu na rondo.
Może jest to ktoś w stanie w miarę ta racjonalnie wytłumaczyć ???

62
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x