Ukradł seniorce kilkadziesiąt tysięcy. Złapali go już na autostradzie

Skuteczne działanie policjantów z Ostrowa Wielkopolskiego i policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu doprowadziło do zatrzymania 21-latka, który odebrał pieniądze od seniorki oszukanej metodą „na wypadek”. Mężczyzna działał jako kurier. W jego aucie policjanci znaleźli 32 tysiące złotych, które należały do oszukanej kilka godzin wcześniej mieszkanki powiatu ostrowskiego.

16 lutego br., policjanci ostrowskiej komendy i policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o udział w oszustwie metodą „na wypadek”. 21-latek zatrudnił się jako kurier i odebrał pieniądze od seniorki z powiatu ostrowskiego. Wcześniej inny mężczyzna zadzwonił do kobiety i podając się za „prokuratora” poinformował pokrzywdzoną, że jej bratanek spowodował wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym. Przestępca prowadził rozmowę w taki sposób, aby przekonać 65- latkę, że faktycznie doszło do wypadku z udziałem bliskiej osoby. Przekazane pieniądze miały polubownie załatwić sprawę.

Kobieta uwierzyła w tę historię, następnie poszła do banku i wypłaciła pieniądze. 65- latka zgodnie z przekazanymi „instrukcjami” schowała 32 tysiące złotych do kartonu po telefonie komórkowym, następnie kartonik zawinęła w reklamówkę i czekając na mężczyznę pozostawała cały czas w kontakcie telefonicznym z oszustem. Przez cały czas mężczyzna pod żadnym pozorem nie kazał kobiecie rozłączać połączenia. Po chwili po pieniądze przyjechał kurier. Wtedy rozmowa została zakończona.

Policjanci wiedzieli, że w takich przypadkach liczy się czas. Praca operacyjna policjantów z Ostrowa Wielkopolskiego i Wrocławia szybko przyniosła efekt. Fałszywy kurier został zatrzymany na autostradzie na terenie Wrocławia. Za kierownicą pojazdu siedział 21-latek z województwa wielkopolskiego. W samochodzie, który prowadził, policjanci zabezpieczyli paczkę, a w niej 32 tysiące złotych.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut oszustwa. Teraz, jego sprawą zajmie się sąd.

POLECANE NEWSY
7 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Marcin osw
1 rok temu

Kto normalny robi za 2 tys /msc?

Jan
1 rok temu

Banki również powinny się w to zaangażować, pracownice powinny pytać starsze osoby przed wypłatą wiekszej gotówki czy czasami ktoś nie dzwonił w sprawie pieniędzy do danej osoby, na pewno nie jedna akcja wyłudzenia by się nie udała.

Błażej
1 rok temu

Dobrze babci. tyle się o tym trąbi w mediach a oni swoje

Do Ania
1 rok temu

Jaka Ty głupia jesteś Ale coś mi się wydaje że jesteś facet i się podszywasz pod kobietę , widzę po twoim wpisie. Weź nie pie**ol że idzie odłożyć w dzisiejszych czasach jak wszędzie ceny amerykańskie a zarobki afrykańskie , wszystko kosztuje , pieniądze idą na bieżące wydatki. Za komuny to co innego, wtedy pieniądz miał wartość , teraz to wszędzie wyzysk człowieka i większość ludzi robi z grosze za marne 2000 na msc. A dużo jest takich prostych ludzi w Ostrowie.

Last edited 1 rok temu by Do Ania
@uve
1 rok temu

Masz jeszcze więcej pracy jak włosów na głowie. Podwinąć rękawy i do roboty. Pewnie będziesz musiał zasuwać do 72 lat i też sobie odłożysz ładną sumkę.

Ania
1 rok temu

Do uve. To masz jeszcze 25 lat żeby uzbierać. Uważasz że oszczędności w kwocie 32 tysiące są duże? Jeśli ktoś pracował 46 lat i zarabiał jakieś normalne pieniądze i dobrze się gospodarzył to jest to moim zdaniem bardzo skromna kwota. Pracuj , myśl, oszczędzaj a też się dorobisz. Nie jęcz tylko bierz się do roboty.

uve
1 rok temu

14 emerytura działa 🙂
Mam 40 lat i nie mam kilkudziesięciu tysięcy złotych 🙂
Muszę poczekać na swoją pierwszą emeryturę… 🙁

7
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x