Będą się modlić za dzieci wykorzystywane przez pedofilów

Biskup kaliski ks. Damian Bryl zachęca wiernych do wspólnej modlitwy za dzieci wykorzystane seksualnie. Z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski nabożeństwa w ich intencji odbędą się w pierwszy piątek Wielkiego Postu – w Kaliszu w katedrze św. Mikołaja.

„Jest to odpowiedź na apel papieża Franciszka, zachęcający cały Lud Boży do modlitwy wynagradzającej i postu, które mają rozbudzić nasze sumienia i solidarne zaangażowanie, aby każdy w Kościele zrobił wszystko, co w jego mocy, by nasza wspólnota była bezpiecznym domem dla dzieci i młodzieży.

W związku z tym w piątek 19 lutego 2021 roku o godz. 19.30 zgromadzimy się pod przewodnictwem biskupa kaliskiego Damiana Bryla w katedrze św. Mikołaja w Kaliszu na wspólnej modlitwie przebłagalnej i wynagradzającej za grzechy dokonane wobec małoletnich, a także za rany zadane wspólnocie Kościoła. Pragniemy ogarnąć modlitwą wszystkich pokrzywdzonych i w ten sposób okazać naszą jedność z nimi” – czytamy na stronie diecezji kaliskiej.

Ze względu na ograniczenia epidemiczne nie wszyscy będą mogli fizycznie uczestniczyć w modlitwie, dlatego biskup kaliski prosi o jedność duchową i zachęca, by tego dnia modlitwę i post ofiarować w tej intencji. Nabożeństwo będzie transmitowane przez diecezjalne Radio Rodzina oraz telewizję internetową Dom Józefa.

„Stając na modlitwie wynagradzającej, uczymy się prawdy o wspólnocie Kościoła, w której żadne cierpienie ani grzech nie są prywatną sprawą. Jesteśmy jednym organizmem na dobre i na złe. Gdy cierpi jeden człowiek, współcierpią inni, a grzech każdego z nas osłabia cały organizm (por. 1 Kor 12, 26). Nawrócenie, pokuta i modlitwa jednych, umacnia i podnosi całą wspólnotę.

Prosimy zatem o włączenie się w to duchowe dzieło” – apeluje diecezja.

POLECANE NEWSY

52 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
prawy
1 rok temu

Każdy przyzwoity człowiek, który jest świadomy informacji, że należy do organizacji o charakterze przestępczym, winien natychmiast zaprzestać uczestniczenia i wspierania oraz zgłosić nadużycia do prokuratury.

prawy
1 rok temu

SZCZYT nieprawości ten „tydzień modlitw”

Ania
1 rok temu

Nie rozumiem rodziców których dzieci „służą” jako ministranci, to dzięki ich przyzwoleniu tak się dzieje. Proponuję rodzicom ministrantów żeby ci niedziela poszło do sąsiada kopać ogródek za damski ch…j Na jedno wyjdzie. Kłania się wykorzystywanie dzieci do świadczenia pracy na rzecz najjaśniejszych …. Podziwiam tych rodziców.

Prawicowiec
1 rok temu

Dopóki przy tzw władzy będą przestępcy z Nowogrodzkiej. Pedofile w czarnych kieckach mogą czuć się jak ryby w czystym jeziorze. Ryby psują się od głowy.

Ciepłownik
1 rok temu

Chyba go jaja bolą. Może zamiast klepania modlitw wskazywanie winnych i eliminowanie ich z kościoła?

Czesław
1 rok temu

Każdy przyzwoity człowiek, który jest świadomy informacji, że należy do organizacji o charakterze przestępczym, winien natychmiast zaprzestać uczestniczenia i wspierania oraz zgłosić nadużycia do prokuratury.

js
1 rok temu

Czyli że ja mam pokutować i modlić się za ofiary pedofili ? Co za obłuda i cynizm hierarchów KK. Oni będą tą modlitwą kierować i jeszcze pewnie powiedzą, że jałmużna mile widzianą ofiarą za grzechy klechów. Nie ogarniam tej hipokryzji.

236
1 rok temu

hahahahahahah
zadośćuczynienie finasowe i kara więzienia!.
modlitwa o dobrą tacę zamiast mszy !.
hehehe
heheheheeheh

Last edited 1 rok temu by 236
Prawicowiec
1 rok temu

Modlić przeciw podofilom. To jakiś żarty z filmu horroru. Gdyby wysłać wszystkich pedofilow na białe niedźwiedzie to cyrk zwany kościołem byłyby pusty z braku tz księży.

w stronę światła
1 rok temu

jest 21 wiek…czas skończyć z tym ciemnogrodem ! ! ! prawdziwa wiedza jest utajniana.A zabłąkane owieczki niech przychodzą i dawaj na tacę.Przecież oni też chcą żyć.I to często ponad stan.

52
0
Napisz co o tym sądziszx