SP4 ma być przeniesiona na Waryńskiego

Udostępnij
Tweet

Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego poinformowała o zamiarze przeniesienia podstawówki nr 4, obecnie zlokalizowanej przy ul. Kr. Jadwigi. Od września uczniowie mają kontynuować naukę w murach przy ul. Waryńskiego, gdzie była prowadzona Szkoła Uczniów Kreatywnych.

Obecnie w szkole prowadzonej przez Spółdzielnię Oświatową uczy się 270 uczniów. Szkoła popadła w kłopoty finansowe po likwidacji gimnazjum.

Prezydent Klimek przekonuje, że budynek przy Kr. Jadwigi wymaga gruntownej modernizacji, która potrwa do roku czasu i jej zdaniem nie będą mogły wtedy uczęszczać dzieci.

Jak oceniacie decyzję władz?

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zderzenie peugeota i busa
Subskrybuj
Powiadom o

14 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
zdalne nauczanie pasuje tylko belfrom
3 lat temu

hmmm ale podnieta wchadzac na ten artykuł tylko czekałem i mogłem się założyc, że będzie poruszony problem Pani Maląg która kiedyś tam pracowała, kogo to wogóle obchodzi, po tych Waszych śmiesznych strajkach to 80% społeczeństwa ma w wielkim poważaniu nauczycieli, a wracjąc do szkoły na Waryna, to przestańcie już pluć jaka ta szkoła jest zła, i patrzcie na swoje szkoły w których się uczycie, bo może mają może gorszą obsade i kadre jak oni, ale oczywiście to jest znowu złośliwe pierdo,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Uczciwa
3 lat temu

No i się skończyło! Nareszcie!
Spółdzielnia oświatowa zarabiała na wynajmie auli, sal gimnastycznych, siłowni, kuchni, stołówki, sklepiku oraz sal lekcyjnych dla szkoły „Żak”! A gdzie są te pieniądze?! Kto i na co je wydał? Nie wiadomo, gdyż prezes, a zarazem dyrektor szkoły nigdy nie pokazała faktur i rachunków członkom spółdzielni mimo wielokrotnych pisemnych próśb!!
Wielkie podziękowania dla rodziców i uczniów, którzy zgłosili fakt kłamstw i oszustw dyrekcji szkoły!

rodzic
3 lat temu

To nauczyciele z Waryńskiego się doigrali zostaną bez pracy .

szacun
3 lat temu

Nie mówi się ” rok czasu ” ( chyba że będziemy mówić bułkę chleba ) .

Sprawiedliwość
3 lat temu

Nareszcie koniec folwarku przy Waryńskiego! Chwała pani Klimek za podjęcie decyzji bez precedensu! To jedyny dotychczasowy prezydent Ostrowa, który zrobił porządek z tą dziwną instytucją_spółdzielnią oświatową. Twórcy tej jednostki myśleli, że stworzyli perfekcyjną maszynkę do generowania zysków bez jakiejkolwiek kontroli.Nie myśleli o uczniach i nauczycielach, tylko o sobie. A tu niespodzianka! Jesteśmy świadkami historycznej chwili! Ogromne podziękowania PANI PREZYDENT!!!

Mama.
3 lat temu

Uważam że dobrze że bedzie nowa szkoła, w Kreatywnych jest bardzo niski poziom nauczania .Mogli by zrobić calkowicie nową szkołę np. 3 -kę. I poprzenosić kilka klas z 9 -tki. Jestem za nową szkoła ale przeciw przenoszenia szkoły 4-ki.

WALCZĄCY O PRAWDĘ.
3 lat temu

Wielkie dzięki, gratulacje dla Pani prezydent. Nareszcie na Waryńskiego będzie szkoła z prawdziwego zdarzenia. Należy przyznać, że twór – Spółdzielnia Oświatowa stworzyny na Waryńskiego przez Kruszyńskiego i Malągową nigdy nie powinien powstać. To było miejsce w którym łamano Kodeks Pracy. Chyba jedyne miejsce w POLSCE gdzie dyrektor szkoly podlegał pod prezesa spółdzielni a to ta sama osoba. Cel stworzenia Spółdzielni Oświatowej? Wieczne panowanie bez konkursów na dyrektora szkoly. Stanowisko na wieki. Tworząc spółdzielnię oświatową zagwarantowano dla siebie brak nadzoru – jednowładztwo. Ważne – spółdzielnia oświatowa miała budynki użyczone od miasta bezpłatnie. Nareszcie na Waryńskiego będzie szkoła samorządowa. Dziękujemy!!!

Marcin osw
3 lat temu

Dla mnie osobiście lipa

Zenek
3 lat temu

Zdecydowanie bliżej by mieli na Tuwima. 27 uczniów to pojedyncze klasy mają.

marian
3 lat temu

drugą media video super tekę powinni tam zrobić tak za 8 milionów złotych i więcej dobrych miejsc pracy dla swoich tam będzie

14
0
Napisz co o tym sądziszx