OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Radny uderza w podstawy demokracji?

Ostrowski radny Jakub Paduch z list Platformy Obywatelskiej promuje zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy w sprawie likwidacji TVP Info i abonamentu RTV. Hasła są nośne, ale czy słuszne?

Nie jest tajemnicą, że kanał TVP Info w narracji sprzyja obecnej władzy pełnionej przez partię Prawo i Sprawiedliwość. W serwisach informacyjnych mówi prawie wyłącznie o sukcesach tego rządu, bagatelizując lub pomijając jego wpadki. W programach publicystycznych można obejrzeć posłów z opozycji m. in. Jarosława Urbaniaka.

Od roku głośno mówi się o dwóch miliardach przekazywanych “na propagandę w TVP”. Fakty są takie, że 1/4 z tej kwoty, bo aż 500 milionów jest przeznaczane na prawa do transmisji telewizyjnych, by Polacy mogli w otwartym paśmie oglądać występy naszych sportowców. Ze wspomnianej kwoty dopiero około 180 milionów rocznie przekazywanych jest na dział informacyjny mediów publicznych. Dodajmy, że te 2 miliardy są rekompensatą za brak pełnych wpływów z abonamentu radiowo-telewizyjnego.

Obecnie w Polsce mamy bardzo urozmaicony rynek medialny. Każdy znajdzie coś dla siebie. Pytanie czy likwidacja kanału informacyjnego TVP Info jest właściwym kierunkiem i czy nie zagrozi pluralizmowi i wolności słowa, będącej jednym z fundamentów państwa demokratycznego.

Zastanawia, że obecna opozycja nie chciała likwidować TVP Info gdy była u władzy. Wtedy najwidoczniej dodatkowy kanał przekazywania był na rękę. Podobnie z hasłem likwidacji obowiązkowego abonamentu na te media. Donald Tusk z Platformy Obywatelskiej przez 7 lat zapowiadał jego likwidację i tego nie przeprowadził.

Jeśli jednak ktoś chciałby się podpisać, to może się udać do biura poselskiego Jarosława Urbaniaka przy ul. Sienkiewicza 1 w Ostrowie Wielkopolskim od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 17. W najbliższych czasie zostaną również uruchomione punkty m. in. w Krotoszynie i Pleszewie.

51 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
becks'a
3 miesięcy temu

Śmieszny artykuł pisany chyba przez 13latka albo zwolennika jedynej słusznej partii. No to jadziemy 0,5mld żeby ogladać powiedzmy 22doroslych kopiących dmuchaną szmatę w bezproduktywnym sporcie to trzeba mieć sami sobie odpowiedzcie co w głowie. Jak ktoś mocno chciał to przecież Polsat zawsze służył ofertą. Rekompensata abonamentu? A po co abonament skoro są reklamy. Odwieczne pytanie dlaczego, toż to nieuczciwa konkurencja zwłaszcza że puszczają zagraniczne filmy co jest niedopuszczalne. Niedopuszczalne są także zarobki pracujących tam sprzedajnych miernot na poziomie dwa, trzy czy Bóg wie ile razy większej pensji od prezydenta. Telewizja powinna przybliżać nam wysoka kulturę i po nic więcej a nie m jak miłość czy disko z pola. No i argument zakłamanego do cna pisowca. Skoro się wie że Tusk chciał abonament zlikwidować to trzeba nie łgać i powiedzieć jaka partia mu to uniemożliwiła. I puenta do was pisowczykow. Nikt nie chciał wyprzedaży strategicznych firm ale patrząc na was, na ilość knurów w tym kraju startujących się w walce do koryta należy chyba sprzedac wszystko. To jedyna droga żeby wieprze się nie pchały do rzadu

Prawicowiec
4 miesięcy temu

Przestępcy z Nowogrodzkiej w W-wa intensywnie myślą jak zamknąć usta wolnym mediom w Polsce. P. O jako była grupa przestępczą co sprzedawała suwerenność Polski. Wnioski jedni i drudzy są diabła warci.

żurek
4 miesięcy temu

. TVN zarobiło 9 mld i zapłaciło przez kreatywną księgowosc 70000 zł podatku.

komentator
4 miesięcy temu

Rolnik i inni podobni komentatorzy nie znają projektu ustawy, ale wiedzą. Projekt zakłada likwidacje TVP Info, ale nie Wiadomości, Panoramy itp… Ma zniknąć redakcja, osobne pasmo, które ewidentnie za pieniądze podatników służy wyłącznie partii rządzącej. Porównywanie prywatnych rozgłośni czy portali do publicznego pasma, będącego na usługach jednej partii jest delikatnie mówiąc nieporozumieniem. TVP ma służyć rzetelną informacją wszystkim Polakom, a nie tylko lepszej kaście. I informować, a nie dezinformować.

Rolnik
4 miesięcy temu

PO mówi o wolnych mediach a chcą likwidacji TVP INFO sami sobie zaprzeczają jest demokracja dla PO winno tylko istnieć TVN 24 gdzie tylko mówi się o PiS i Kaczyński a on was sam ciągle kiwa PO nie ma programu aby tylko sieje propagandę i nic nie może zaoferować społeczeństwu wszystkie media mogą istnieć ale muszą płacić podatki tak jak płaci każdy obywatel

janusz
4 miesięcy temu

W Polsce mamy dwa rodzaje mediów

1 rządowa
2 zachodnie

co jedni widzą jako białe , drudzy nazywają czarnym
i nic ich nie pogodzi

POganiacz bydła
4 miesięcy temu

PO…. Jak reszta z tej mafii.

Mateusz
4 miesięcy temu

Tylko w TVP można obecnie dowiedzieć się o dokonaniach i to nie małych, obecnego rządu, oraz tego co dzieje się na świecie. Reszta to prywatne, lewackie interesy i interesiki. Teraz chcieli by zawłaszczyć wszystko……

Do sasquad
4 miesięcy temu

Pomijając wszystkie polityczne tematy bardzo przykro się czyta Pana komentarz, kiedy to w kilku zdaniach obraża się inna osobę. Pokazujesz wszystkim jaki to jesteś inteligentny i wspaniały ale zapomniałeś jednego się nauczyć… Kultury osobistej i odnoszenia się do drugiej osoby!!! Rodzice są z Ciebie zapewne bardzo dumni… No i to podwyższone ego i duma która rozpiera przed telefonem. A tak serio troszkę pokory i kultury osobistej się przyda. Ortografia może dobra ale stylistyka 1!!!

O S W
4 miesięcy temu

Ogólnie to Jarek sobie lepszej opozycji nie mógł wymarzyć, poczynając od najniższego szczebla na najwyższym kończąc normlanie jak dzieci we mgle xD
Psy szczekają, a karawana jedzie dalej !!!

51
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x