Będą wycinali las na Piaskach

Udostępnij
Tweet

Osoby korzystające z terenów rekreacyjnych w okolicach zbiornika Piaski-Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim mogą natrafić na utrudnienia podczas korzystania ze swoich ulubionych tras spacerowych.

Nadleśnictwo Taczanów (k. Pleszewa) przystępuje w lutym do wykonania zrębu w oddz. 364a Leśnictwa Nowy Staw. Powierzchnia objęta zabiegiem znajduje się w sąsiedztwie uczęszczanych przez Państwa ścieżek spacerowych. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących okresowo zakazów wstępu.

Jednocześnie informujemy, że prace które mamy zamiar przeprowadzić wynikają z zatwierdzonego przez Ministra Środowiska Planu Urządzenia Lasu dla Nadleśnictwa Taczanów na lata 2021-2030 i wynikają z osiągnięcia przez rosnący tam las wieku rębności oraz konieczności przebudowy jego składu gatunkowego na bardziej dostosowany do warunków siedliskowych. Na części omawianej powierzchni rośnie już młode pokolenie dębów, a teraz po usunięciu pozostałych drzew posadzimy tam młode sosny. Dodatkową przyczyną rozpoczęcia prac jest zła kondycja zdrowotna rosnących tam drzew. Zamierające i usychające drzewa stanowią realne zagrożenie dla tych z Państwa, którzy korzystają z omawianego terenu.

Liczymy na Państwa wyrozumiałość i szacunek dla naszej pracy.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zderzenie ciężarówki z peugeotem
Subskrybuj
Powiadom o

30 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Abc
3 lat temu

Tytuł artykułu mylący. Nie będą wycinać lasu tylko określone drzewa. Proponuję poczytać, poszukać informacji na temat wycinki drzew w lasach, o celowości takich działań. Nawet w parkach narodowych są takie wycinki i tam wam powiedzą jaki jest sens i jaka potrzeba takich wycinek. Polecam wycieczkę pod Poznań na tereny Wielkopolskiego Parku Narodowego. W siedzibie dyrekcji parku jest muzeum. Potrafią ciekawie i sensownie opowiedzieć o tych kwestiach. Powiedzą też jaki jest sens pozostawienia w miejscu ściętych lub powalonych drzew bez ich przemieszczania.

Miętusek drugi razowy.
3 lat temu

Gospodarz, czlowieku, gdzie Ty masz tam las?? To jest las?? To połacie zalesienia nazywasz lasem?? Wytną w pień, zostawią 4 drzewa i nadal bedzie dla ciebie”las”??Tyś chyba lasu nigdy nie widział. Zerknij na google maps. Porównaj ten „las” z faktycznym lasem. Chociaz by Antonin i okolice. To jest las!

gfgfgfgf
3 lat temu

Szyszko zaczął obecni kończą.

Gospodarz
3 lat temu

Lasy Państwowe zarządzają lasami gospodarczymi, których celem finalnym jest produkcja drewna. Oczywiście zanim las dojrzeje do wyrębu spełnia jeszcze szereg innych funkcji (produkcja tlenu, funkcje rekreacyjne itd.). Po wycięciu dojrzałego lasu otrzymujemy drewno, sadzone są nowe drzewa i cykl się powtarza. To tak jak w rolnictwie, gdyby rolnik podczas żniw nie wymłócił zboża, tylko pozwolił mu zgnić na polu to co byśmy o nim pomyśleli?
Ten las, który będzie cięty też ktoś kiedyś posadził, a przedtem wyciął ten, który tam rósł.

Włóczykij
3 lat temu

Sam chętnie coś bym nadrukował o „Przyjaznym Mieście” Czerwonej Królowej jednak to jest gospodarka leśna i nic tu włodarzom nie można zarzucić. Leśnicy wycinają stare, sadzą nowe. Skądś trzeba brać złote deski na tężnie 😀

irek
3 lat temu

Ciekawe co napisze jeden z drugim jak mu takie drzewo spadnie na glowe bedzie wielce oburzony

Kuba
3 lat temu

Tak tak ! Trzeba wyciąć lasy, postawić betonowe apartamentowce i zgarniać kasę !

jan
3 lat temu

obecne rządy w Ostrowie tylko by wycinaly drzewa ! to juz nie jest smieszne !!!

Ostrów Wlkp
3 lat temu

Przyjazny Ostrów wykarczowac upajać się smrodem wysypiska i spłacać kredyty Klimkowej

Marcin
3 lat temu

Czy zieleń miejska ma jakiś plan co zrobić z poscinanym drewnem które leży bezproduktywnie w dużej ilości wzdłuż małego zbiornika już chyba 3 rok? Często tam jestem i to mijam. Może redakcja zainterweniuje

30
0
Napisz co o tym sądziszx