OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Opublikowano wyrok TK w sprawie aborcji

W środę Trybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie wyroku ws. aborcji. Mowa o wyroku z 22 października 2020 roku w sprawie przepisów aborcyjnych. Wówczas Trybunał Konstytucyjny kierowany przez Julię Przyłębską orzekł, że przepis tak zwanej ustawy antyaborcyjnej z 1993 roku (określanej jako kompromis aborcyjny) zezwalający na aborcję w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z ustawą zasadniczą. Orzeczenie TK wywołało falę protestów w całym kraju.

Czy akcję bilbordową z ludzkim płodem w całej Polsce można połączyć z tą publikacją. Czy kobiety ponownie wyjdą na ulice?

37 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Zdzisław
4 miesięcy temu

Do Ani…Zgadzam się.

Czesław
4 miesięcy temu

Eugenika z Polski znika!

Ania
4 miesięcy temu

Do Zdzisława. Zdzisiek podrzucę ci moje dziecko niepełnosprawne na jedną dobę. Zrób tylko miejsce na łóżko specjalistyczne, pieluchy, tlen, maści , oliwki do smarowania też przywiozę i nauczę ciebie jak cała tę aparaturę obsługiwać, a ja pójdę i spokojnie chociarz raz napije się kawy. Zgoda? Odpisz. Jeden dzień. O więcej nie proszę.

Haha
4 miesięcy temu


Proszę o wprowadzenie tymczasowego prawa Szariatu w Polsce, tak aby trochę nasze panie doświadczyły wolności 😂

do protestujących
4 miesięcy temu

głupota protestujących poraża… Debilne plakaty typu ,, martwa dziecka nie urodzę”- czy martwi rodzą dzieci? wiecie w ogóle co to jest aborcja i w jakich przypadkach wypowiedział się Trybunał Konstytucyjny? Poczytajcie bo protestujecie sami nie wiedząc o co. Żenada.

do protestujących
4 miesięcy temu

Czego nie rozumiecie? Trybunał Konstytucyjny ponownie stwierdził, że człowiek od momentu poczęcia ma prawo do życia. Stwierdził także, że każde życie ludzkie ma taką samą wartość; nie ma lepszych i gorszych istot ludzkich, każdy człowiek ma jednakowe prawo do życia. Taką samą wartość ma życie człowieka przed narodzeniem, życie człowieka młodego i pełnego sił oraz życie człowieka starszego” – czytamy. Przeciwko czemu protestujecie???

wyklęty
4 miesięcy temu

Aborcja eksportowa jedynie zwiększy się znacznie ponad 100.000 rocznie. Tylko jakim kosztem?.
Swoją drogą widać, że twórcy Konstytucji z 1997 roku – z Mazowieckim na czele – nie mieli wyobraźni i za dużo tchórzostwa. Wchodzenie w jakiekolwiek handlowe relacje z państwem kościółkowym zawsze kończy się tragedią dla społeczeństwa.

Kolega Zdzisława
4 miesięcy temu

Zgadzam się ze Zdzisławem. Należy chronić każde życie – świnki, kaczki czy drobiu. Nie zabija się innej istoty. Ponadto nawet plemniki powinny być chronione, posiadać prawo do edukacji, 500 plus i emerytury. Jak wszyscy są równi to wszyscy.

Zdzisław
4 miesięcy temu

Dżon.Aby pojąć znany wszystkim fakt iż nie zabija się drugiego człowieka, wystarczy być przedszkolakiem.O tym chyba każdy normalny człowiek ppwinien wiedzieć. Każdemu człowiekowi przysługuje prawna ochrona jego życia, tymbardziej jesli jest to istota bezbronna a jeszcze tymbardziej jesli jest to ostota bezbronna i kaleka.Jeżelo dla kogoś pokroju jakieś Lempart, takie podstawowe wartości są nie do zaakceptowania,nonto od takich spraw jest lekarz zwany psychiatrą.Pewne zasady współżycia w.społeczeństwie obowiązują i koniec kropka.

Gimbo
4 miesięcy temu

Nie każda Kobieta co ma Macice symbol kobiecości jest Kobietą bo Ci to na pewno nie tylko Zlepki komórek jak to kiedyś powiedziała Barbara od Sierpa i Młota

37
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x