OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Uratowali mężczyznę. Chciał rzucić się pod pociąg

Służyć ludziom nawet z narażeniem życia. Słowa roty ślubowania w codziennej służbie policjantów nie są tylko pustymi słowami. Udowodnili to st. post. Remigiusz Dudka i st. post. Bartosz Szyszka. Szybka interwencja policjantów uratowała życie 25-letniemu mężczyźnie, który chciał popełnić samobójstwo rzucając się pod pociąg.

Dla wszystkich służb priorytetem jest ratowanie ludzkiego życia. 24 stycznia br. policjanci ostrowskiej komendy uratowali młodego mężczyznę. 25-latek poinformował członków rodziny o tym, że chce rzucić się pod pociąg. Bliscy zaalarmowali Policję. Natychmiast dyżurny przekazał informacje policjantom Wydziału Prewencji, st. post. Remigiuszowi Dudce i st. post. Bartoszowi Szyszce.

Gdy funkcjonariusze dojechali na miejsce interwencji zastali zgłaszających, którzy poinformowali, że mężczyzna wysłał smsa, z którego miało wynikać, że podejmie próbę samobójczą. Osoby poinformowały policjantów, że 25-latek może jednak przebywać w swoim mieszkaniu przy ul. Różanej w Ostrowie Wlkp. Policjanci sprawdzili adres, jednak nikogo tam nie zastali. Następnie, mundurowi ustalili odcinek torów na którym mógł przebywać mężczyzna.

Desperat wbiegł na tory i chciał rzucić się pod jadący pociąg. Policjanci natychmiast pobiegli za nim. W ostatnim momencie siłą ściągnęli mężczyznę poza tory kolejowe.

Szczęśliwie nikomu nic się nie stało. 25-letni ostrowianin został zabrany przez pogotowie ratunkowe do szpitala.

POLECANE NEWSY
16 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Janek
7 miesięcy temu

A to nie galbierczyk z mahle?

OSW
9 miesięcy temu

Ale gdzie do tego szpitala jak oddział psychiatryczny zlikwidowali.

olek
10 miesięcy temu

a milicjant obywatelski mial pistolet typu tzw tetetka i bialą niezawodną gume i raportówke w której miał sniadanie i nikogo się nie bal,a ludzie się bali gumy i milicjanta,co nie umiał pisać i czytać

Marcin osw
10 miesięcy temu

Do oh me mahathma właśnie to miałem na myśli że maszynista by ucierpiał na śmierci chłopaka później pewnie maszynista miał by to w głowie bardzo długo

do pol
10 miesięcy temu

patrze na tych konusów policjantów i zadaje sobie pytanie – co oni tele klamotów maja na sobie . jak sie przewróci to ma problemy sie podnieść . Nie mowie o wodzie, z tymi klamotami idzie na dno jak Titanic. Komandosi na pustyni w Afganistanie, maja o 50% mniej – ale oni tam żyja po 2 tygodnie.
A Ci w prewencji po 8 h idą do domu- chłopcy dostaniecie przepukliny. P.s dlatego nie widac pieszych patroli bo sie nie uciągną . Panowie na nikogo w realu to nie robi wrażenia.

Nia
10 miesięcy temu

Brawo Panowie. Ryzykując utratą własnego zdrowia lub życia uratowaliście cudze.

Abc
10 miesięcy temu

25 lat, Różana i próba samobojcza? Chyba go znam. Mówił o tym od pol roku.

Oh Me -Mahatma
10 miesięcy temu

do Marcin osw
a co ma powiedzieć maszynista ?

Ten
10 miesięcy temu

Do zelek. Piszesz że to najpewniejsza śmierć. Były przypadki że ktoś się rzucił i znalazł się pomiędzy pociągiem. Przeżył. Albo tak rzucił że mu nogi ucielo i kaleka do konca życia. Pewna jak się położysz na tory.

zelek
10 miesięcy temu

rzucenie sie pod pociag jest najpewniejsza smiercia samobojczą. jesli poinformowal bliskich tzn ze nie chcial tego zrobic, ja bym nikogo nie informowal

16
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x