OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

(Nie)trafiony prezent dla noworodków?

Na ostrowski oddział neonatologiczny ma trafić: “szafa do dezynfekcji odzieży, smoczków, zabawek, narzędzi, czy sprzętu rtv”. Pani prezydent pochwaliła się, że Ostrów jest pierwszym miastem, które otrzyma taką szafę. Jest to dar od jednej z fundacji, której szczerych intencji nie odbieramy. Otrzymaliśmy jednak sygnał ze środowiska medycznego, że może być to nietrafiony prezent. Dlaczego?

Przeczytaliśmy, że szafa ma dezynfekować smoczki. Sęk w tym, że na tym oddziale noworodkowym stosowane są wyłącznie jednorazowe smoczki. Dezynfekowana ma być odzież w drugiej, większej szafie. Na oddziale stosowana jest wyłącznie odzież wyjałowiona w centralnej sterylizatorni, bardzo nowoczesnej skąd inąd. Następnie dezynfekcji miałyby zostać poddane zabawki. Tych na tym wyjątkowym oddziale w zasadzie nie ma. Jeśli by się pojawiły to również szybciej przeszłyby przez centralną sterylizatornię niż przez tą szafę. Trudno stwierdzić o jakie narzędzia i sprzęt rtv może chodzić, ale zastosowanie może być podobne.

Dziś otrzymaliśmy dodatkową, dobrą informacją – już wkrótce innowacyjna szafa do dezynfekcji maseczek trafi na testy do jednej z ostrowskiej szkół! Dziękujemy! – kontynuowała prezydent Beata Klimek.
Szafa działa tylko na podstawie lampy emitującej promienie UVC. Te nie wszędzie dotrą. Może lepszym pomysłem byłoby zastosowanie ozonowania wewnątrz tej nowatorskiej szafy.
7 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Prawda
1 miesiąc temu

Taką szafę to można używać w domu i to do przedmiotów o gładkich powierzchniach. Każdy kto wie cokolwiek o dezynfekcji rozumie, że nie spełnia to standardów żadnego szpitala. A nawet w domu tkaniny, np. pluszaki trzeba dezynfekować w praniu, inaczej to żadna dezynfekcja.

Kumaty
1 miesiąc temu

To nie od Owsiaka. To od Veritasu. Heh…

RYLEK50
1 miesiąc temu

To pewnie od zaprzyjażnionego Owsiaka z lat ubieglych

Do ewewr firma.
1 miesiąc temu

Trzeba umieć robić kasę,wykorzystać covid,czy jest,czy nie ma i sprzedawać maseczki,rękawiczki,szafy,kombinezony itp.A nie siedzieć przed komputerem i jazgotać na forum i być gołodupcem.Mędrkować czy się szczepić czy nie,pandemia jest,czy nie. Mamy gdzieś Twoje opinie nieudaczniku,nas interesuje konto. Pisz co chcesz !!!

KROWIPLACEK
1 miesiąc temu

TO URZĄDZENIE STERYLIZUJE EFEKTEM PLACEBO!!!!!

ewewr
1 miesiąc temu

i na takie pierdoły mają kase Ten ch*jowid to dobra okazja zeby inni sie dobrze kasą nachapali maseczki rekawiczkii psełdo szczepionki i tak dalej dalej

Kasia
1 miesiąc temu

Może zamiast dezynfekować maseczki bezpieczniej zakupić jednorazowe!!! Boże miej w opiecę tę szkołę

7
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x