Bezdomne koty dostały domki

W mieście stanęły pierwsze domki dla wolnożyjących kotów. Budki pomogą ostrowskim kociakom przetrwać zimę, ale i schronić się przed deszczem, czy upałami. W ten sposób wspierane są  zwierzaki, które mają znaczny wpływ na ograniczenie gryzoni w naszym mieście.

Przed weekendem do urzędu dostarczono 14 drewnianych budek dla kotów, a dziś rozwieziono je i ulokowano w różnych punktach na terenie miasta. Lokalizacje dla nich, wskazali członkowie lokalnego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, którzy opiekują się ostrowskimi kotami wolnożyjącymi.

Koszt jednego domku to nieco ponad 140 złotych. Zostały oznaczone logo Ostrowa Wielkopolskiego. Budki mają wymiary 47 cm x 56 cm, są ocieplone, mają drapak i już spodobały się kociakom.

Oprócz domków w ubiegłym roku miasto Ostrów niemal 15 tys. złotych na karmę dla kotów, które żyją wolno. Przekazano ją Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami oraz Towarzystwu Przyjaciół Zwierząt „Bracia Mniejsi”, które zajmuje się m.in. dokarmianiem wolnożyjących kociaków.

CZYTAJ  Malownicza dróżka zostanie zmodernizowana

14 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
P.
2 lat temu

Do Jurek. Tak pewnie że są. Tylko jak osoba karmi kilka kotkow codziennie z własnej kieszeni to jeśli jest możliwość otrzymania budki od osmz to czemu nie skorzystać . Łatwo pisać można kupić. Ciekawe czy Pan dokarmia bezdomne zwierzęta.

Jurek
2 lat temu

allegro.pl są domki można kupić pisać Dom dla kota

Miłośniczka zwierząt
2 lat temu

Do kasia. Napisz na fb Dominika Agnieszka Szymczak. Poda Ci numer.

Ala
2 lat temu

Do KASIA.
Tak jest możliwość. Zgłoś się do ostrowskie stowarzyszenie miłośników zwierząt. Już dużo takich budek zakupili i rozdali. A zapotrzebowanie było i jest duże. Maja fb A jak nie to zadzwoń do schroniska i podają Tobie numer do wolontariusza właśnie do tego stowarzyszenia. Powiedz w jakiej sprawie. Nikomu pomocy nie odmowia. Przekonałam się nie raz. Wspaniali ludzie.

Ostatnio edytowany 2 lat temu by Ala
Jprdle
2 lat temu

Faktycznie mają wpływ na ilość gryzoni. Dokarmiane gryzoni nie jedzą, a nadmiar żarcia szczury pasie. Logika przyjaznego miasta. Tego typu zwierzyna występuje najliczniej tam gdzie jest największy syf. Ostrów chyba stara się o podium jak chodzi o ten konkurs.

olek
2 lat temu

fajnie ze kotki beda mialy gdzie pomieszkac

Oh Me -Mahatma
2 lat temu

Ciekawe jak długo postoją ! Kiedy znajdzie się jakiś błazen jak ten z tężni

kasia
2 lat temu

Jeszcze chciałam zapytać czy bedzie w końcu budowana kociarnia dla kotów w Ostrowie, czy ma ktoś odrobine serca w Ostrowskim urzedzie , dla tych stworzeń które zima wymagają ciepła. bo żal serce ściska jak te biedne koty w tym mrozie ,siedzą na działkach szukjąc ciepłego kąta.

.....
2 lat temu

Do Olek. Mało wiesz jeśli pytanie kto za to płaci . Czyli miłośnikiem zwierząt nie jesteś . Ludzie starsi i nie tylko dużo tej emerytury nie mają A dokarmiaja bezdomniaki. Osmz również pomoże. A dużo by pisać. Pamiętaj że to są nasi bracia mniejsi. Byłeś w schronisku choć raz. Jeśli nie warto się wybrać i zobaczyć. Jeśli się ma serce z kamienia i zero uczucia to zapewne schronisko by również wrazenia nie zrobiło.

kasia
2 lat temu

Witam , chciałam zapytać gdzie można otrzymać takie budki dla kotów, ja sie opiekuje dzikimi kotkami na działce od 5 ciu lat codziennie jeżdze po pracy dokarmiać kotki , jęsli jest mozliwośc otrzymania takiej budki to bardzo bym prosiła .

14
0
Napisz co o tym sądziszx