140 laptopów trafi do uczniów z powodu COVID-19

140 nowych laptopów wraz z pełnym oprogramowaniem oraz dodatkowym wyposażeniem trafiło do szkół technicznych prowadzonych przez Powiat Ostrowski. Docelowo zostaną przekazane wybranym uczniom. Środki na ten cel pozyskane zostały przez powiat z funduszy unijnych wygospodarowanych przez Urząd Marszałkowski.

Zakup 140 laptopów to kolejna transza sprzętu, która trafia do powiatowych szkół. W maju udało się zakupić 28 komputerów z funduszy rządowych, jednak potrzeby w tym zakresie były znacznie większe.

– ‘’Zapewnienie sprzętu wciąż pozostawało problemem dla nas i naszych szkół.  Moi współpracownicy starali się pozyskać zewnętrzne środki na ten cel. Tym razem pojawiła się szansa z projektu dedykowanego szkołom technicznym. Cieszą się, że ta dosłowna góra laptopów trafi do uczniów. Dziękuję pracownikom Wydziału Rozwoju, za sprawne przygotowanie wniosku i przeprowadzenie procedur’’ – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

Środki na zakup komputerów pochodzą z projektu Kształcenie zawodowe młodzieży Powiatu Ostrowskiego w trybie zdalnym – jako metoda zapobiegania/łagodzenia skutków epidemii COVID-19’’. Wartość całkowita projektu wynosi 536 620 zł. Dofinansowanie wyniosło 456 127 zł., a wkład budżetu powiatu opiewał na kwotę 80 493 zł.

– ‘’W ramach tego konkursu można było zakupić tablety lub laptopy. Po diagnozie potrzeb szkoły wskazały, że bardziej przydatne dla nich będą właśnie laptopy. Samo ogłoszenie konkursu, ogłoszenie wyników, ale także procedury przetargowe przypadły na koniec roku. Zakupiliśmy komputery EccoPC, mające podzespoły markowych producentów, a co najważniejsze spełniające oczekiwania szkół’’ – powiedział Marcin Woliński, dyrektor Wydziału Rozwoju Starostwa Powiatowego.

W dniu 13 stycznia 2021 roku dyrektorzy poszczególnych placówek odebrali swój sprzęt. Zespół Szkół Technicznych otrzymał 30 laptopów, tak samo jak Zespół Szkół Ekonomicznych. 25 zestawów trafiło do Zespołu Szkół Usługowych. Po 20 laptopów trafiło do Zespołu Szkół Transportowo Elektrycznych i Zespołu Szkól Budowlanych. ZSP CKU Przygodzice otrzymało 15 zestawów.

CZYTAJ  Spektakularna kradzież z domu

–,,Jesteśmy bardzo zadowoleni i wdzięczni z tego wsparcia, bo oprócz tego, że mamy nauczanie zdalne, to w szkołach technicznych rozpoczęła się właśnie sesja egzaminacyjna w przedmiotach zawodowych. Wbrew nazwie, że są to egzaminy praktyczne potrzebujemy sporo sprzętu komputerowego gdyż niemal każde wykonywane przez naszych uczniów zadanie dotyczy symulacji, przygotowania projektów. Ponadto w firmach następuję dość szybka wymiana sprzętu komputerowego. Ten nowy sprzęt pozwoli naszym uczniom nadążać za tym, co dzieje się na rynku pracy’’ – powiedziała Magdalena Wojtasz, dyrektor ZST.

Zestawy komputerowe będą w dyspozycji poszczególnych szkół.

 

16 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Do Pana Janusza Grzesiaka
1 rok temu

Ma Pan rację z niedopowiedzeniami. Z treści artykułu wynikało że był projekt na konkretną kwotę, za którą kupiono sprzęt. Lektura BIP wyjaśnia tę sprawę. Jest jeszcze jedna wątpliwość. Firma, która w pierwszym terminie uzyskała 0 punktów nagle odwołała się i w drugim podejściu wygrała przetarg pokonując wszystkich. Na czym polegała wymieniona w Unieważnieniu „czynność niezgodna z przepisami PZP”.

Tyk
1 rok temu

Polityka i tyle , nikt chyba nawet nie czyta tego artykułu, od razu wyłazi z was niechęć do wszystkiego czy dobrze czy źle , jedni kochają PiS inni go nienawidzą ,a ja ….. Mam to głęboko w ….. Poważaniu

Janusz Grzesiak Biuro Promocji...
1 rok temu

Nic tak nie rozbudza wyobraźni jak niedopowieddzenia… Koszt jednedgo zestawu wyniósł ok. 2300zł. Co oznacza, że po zakupie 140 szt. pozostały oszczędności, które mamy nadzieję będzie można przeznaczyć na zakup kolejnych urzadzeń, jeśli otrzymamy na to zgodę. Dla zainteresowanych podaję link do ogólnie dostępnych materiałów przetargowych, specyfikacji, wartości itp. https://bip.powiat-ostrowski.pl/artykul-7571.html
Pozdrawiam

Ciepłownik
1 rok temu

Duch jest może i dobry, ale tylko dla siebie. Bo niby czemu urzędasy mają siedzieć w domach i pracę „zdalną” wykonywać, a inni, np. handlowcy, kurierzy, budowlańcy itp. mają w tym czasie pracować w swoich miejscach pracy? W tyłkach się poprzewracało co niektórym. I jak to możliwe, że jeden urząd jest otwarty, a drugi każe ludziom w tą zimę stać na dworze?

Lals
1 rok temu

Ja uważam że wszystkie dzieci powinny dostać laptopy. Bo wszyskie dzieci są równe

Dobry Duch Powiatu
1 rok temu

A podczas pracy zdalnej w urzędzie nie dało się urzędników wyposażyć w żaden sprzęt by i praca szła sprawnie i ryzyko Covidowe było mniejsze. Nikt z nas by takim chińskim nie pogardził byle przez te kilka tygodni działało. Swoją drogą strasznie dużo pieniędzy na taki sprzęt bez marki. Radziłbym naszym dziennikarzom przyjrzeć się przetargom organizowanym przez nasze urzędy… wiele firm pojawia się tam zdecydowanie za często. Sprawa śmierdzi z daleka a jakoś nikt nie jest zainteresowany wyjaśnieniem jak bardzo marnowane są publiczne pieniądze. Panu z maską pod nosem też gratulujemy.

Ja
1 rok temu

Ja pracuje i zarabiam a mam lapka uzywke za 1000 zl. I smiga az milo

Do Marian
1 rok temu

Też z ciekawością zobaczył bym specyfikację zakupionego sprzętu i dokumentację przetargu.
536620zł/140sztuk=3833zł za sztukę.

weber
1 rok temu

Jakoś trudno mi uwierzyć, żeby rodziców, których stać na kupno dzieciom wypasionych smartfonów, nie było stać na zakup średniej klasy laptopa.

js
1 rok temu

Na co poszło 500+ w tych rodzinach. Przecież to pieniądze na potrzeby dzieci. Znam jedną taką rodzinę bardzo dobrze. Od kilkunastu lat żyją z MOPsu. Mieszkanie od miasta, opłata mediów od miasta, opał z MOPsu, ubrania i obiady dla dziecka z MOPsu. Mają po 40 lat. Konkubinat. Otrzymują dodatkowo alimenty na dziecko, 500+ i jeszcze jak się chwalą kieszonkowe od MOPsu. Odrzucali każdą propozycję pracy. Tzn. szli do pracy ale bardzo szybko ją porzucali lub byli wyrzucani. Wszystko idzie na piwo i inne używki. Dziecko ( 13 lat) często ucieka do babci lub kolegi. Oczywiście laptop to dla niego marzenie. Rodzina pod nadzorem MOPS i różnej maści kuratorów rodzinnych, sądowych itd. I co ? Nic. Jak mały dostanie komputer to tatuś szybko go zaniesie do lombardu. A MOPS i inne organizacje znów pomogą. W co my się bawimy?

16
0
Napisz co o tym sądziszx