OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Za skutki szczepionki (COVID-19) wypłacą odszkodowanie. Jest jednak kontrowersyjny warunek

Około połowa Polaków nie jest przekonana do zaszczepienia się przeciwko COVID-19 nowatorską szczepionką. Rząd ogłosił dziś, że zostanie utworzony specjalny Fundusz Kompensacyjny. Zdaniem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego ma on “zwiększyć bezpieczeństwo pacjentów”. Trudno jednak w to uwierzyć, ponieważ odszkodowanie nie zwiększa bezpieczeństwa, a co najwyżej jest swego rodzaju zadośćuczynieniem. Co ciekawe pieniądze na ten cel nie pójdą ze strony firmy produkującej szczepionkę, a ze strony Państwa.

Kwota na jaką można liczyć znajdzie się w przedziale 10 do 100 tysięcy złotych. Warunkiem jest jednak, że pacjent po szczepionce i wystąpieniu skutków ubocznych musi przebywać co najmniej 14 dni w szpitalu. Minister nie sprecyzował co jeśli pacjent umrze lub efekty uboczne nie będą wymagały hospitalizacji.

24 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Do "hahaha"
4 dni temu

Do “hahaha”..Szczepionki w większości przypadków nie szkodzą, ale preparat ,który chcą podawać na COVID ,nie jest szczepionką i każdy taką wiedzę powinien mieć, jeśli ma mózg. A takie wyśmiewane się że ziemia jest płaska…no cóż.Nikt nie zabrania nikomu wstrzykiwania sobie w organizm czegokolwiek na własną odpowiedzialność, ale jeśli producent szczepionki wypuszcza produkt i nie odpowiada za skutki jego działania to proszę pomyśleć trochę logicznie kim lub czym jesteś dla tego producenta.

Ha ha ha
4 dni temu

A ziemia jest płaska i szczepionki szkodzą… he he…

Wiesław Z.
5 dni temu

To chyba logiczne, że pisząc /podpisując/ oświadczenie, zgłaszając się, dobrowolnie zgadzamy się na udział w eksperymencie medycznym, nie szczepionka a TERAPIA GENOWA. Producent nie odpowiada a z państwem polskim, o ile takie jeszcze- poza nazwą istnieje…. możecie się kopać …. kto przeczytał treść ulotki producentów? 🙂

Antycym
5 dni temu

Niektóre cymbały udowadniając swój cymbalizm,po zaszczepieniu wystawiają fotkę papierka że przystąpili do testowania szczepionki za której skutki nie odpowiada sam producent.Ten nowy trend to chyba jeden ze skutków ubocznych tej szczepionki.

Miś lubiś
6 dni temu

Z tymi pieniędzmi za powikłania poszczególne jest trochę tak jak idziesz na dyskotekę dostaniesz wpierw.. dol i po tym wszystkim usłyszysz przepraszam. Ta szczepionka jest ulepiona na kolanie i teraz trwa testowanie a raczej usuwanie że społeczeństwa ludzi starych i słabych. Gdyby porównać hitla do obecnych mocodawców to on był tylko o centa lepszy. Bo był umysłowo chorym człowiekiem,a obecna władza? No cóż. Odpowiedź sobie sam…

Do syb
6 dni temu

Sputnik to ci chyba spadł na główkę koleś. Taki pewny jesteś że szczepionka Pfizer jest jedyną bezpieczną? Widać jaki mętlik w głowie zrobiła ci pisowska telewizja. Jak można wierzyć w takie obietnice komuś kto kilka lat temu obiecał milion aut elektrycznych w Polsce. Przejrzyj chłopie na oczy i wyłącz TV!

taka prawda
6 dni temu

zauważyli że wystarczy dać Polakowi parę złoty do ręki i wszystko zrobi .Teraz większość da się zaszczepić żeby spróbować wyciągnąć następne grosze na powikłania .Co to za naród ręce opadają .

marian
6 dni temu

dziwne że wszyscy szczekający lewusy i platfusy pierwsi poza kolejką do szczepienia jak kali ukraść to dobrze ale jak Kalemu to źle skąd my to znamy ….

P.
6 dni temu

Niech szpitale szczepia i w przychodniach. Bo szpitale tylko covid A poradnie jeszcze rok pojadą tele pogadanki. Już Niedzielski gada ze od 1 lutego nie ma też co liczyć na poluzowanie odmrozenie. Bo co się dzieje w Europie. To tam się dzieje. U nas tak nie będzie. Tak samo jak 3 fali nie będzie. Chyba że podkreca.

syb
6 dni temu

co za słownictwo “qrwy” ” mordy” “pisuar”…” Szczepić to się mogą psy dupami”.. itd.itp.

Gdzie jest ta amerykańska cenzura? Gdzie niewidzialna ręka broniąca demokracji?
Gdzie Zuckenberg chroniący mnie przed wulgarnymi wpisami siejącymi nienawiść?

A tak swoją drogą to w***dalać do Rosji, tam was zaszczepią Sputnikiem, czy chcecie, czy nie. A jak będzie mieć powikłania, to Pietia z Wofką przyniosą wam spirytus do wypicia i od razu będziecie zdrowi.

24
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x