OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Władza fotografowała się z noworodkiem. Ojcu nie było dane

Narodziny dziecka to bardzo szczególna chwila w każdej rodzinie. W czasach pandemii uniemożliwiono przeprowadzanie porodów rodzinnych. Skutkuje to tym, że ojciec dziecka nie tylko nie może wesprzeć partnerki podczas porodu, ale także nie dane mu jest przeciąć pępowinę czy przytulić dzieciątko do siebie.

Jarociński szpital pochwalił się zdjęciami pierwszego noworodka – Stasia, który przyszedł na świat w 2021 roku. Do sesji zdjęciowej zaangażowano panią starostę Lidię Czechak i jej zastępczynię. Sytuacja ta oburzyła rodziców, którym uniemożliwiono rodzinny poród.

W obecnych czasach, także w ostrowskim szpitalu, kobieta musi rodzić sama. Rodzina może zapoznać się z maleństwem dopiero, gdy dzieciątko opuści szpital. W tym przypadku starostki poznały dziecko szybciej niż jego ojciec.

Jarociński szpital pod falą krytyki odpowiedział, że panie starostki są uprzywilejowane w odwiedzinach, ponieważ to starostwo finansuje szpital. Tak jakby pacjenci i ich bliscy nie opłacali składek do NFZ. Szpital podkreślał, że szefowe powiatu posiadały maseczki. Jakoś ojcom nie postawiono takiego warunku.

Kierownictwo szpitala skomentowało, że hejt pochodzi od osób spoza powiatu jarocińskiego. Miało to być wyjaśnieniem konfliktu. Ostatecznie ojciec Stasia nie mógł na terenie szpitala poznać syna.

Pod wpływem krytyki szpital wznowi rodzinne porody od 18 stycznia. Warunkiem będzie wykonanie testu antygenowego przez osobę towarzyszącą. Ujemny wynik upoważni do pobytu przez cały poród i dwie godziny po nim. Cena testu około 100 zł.

 

79 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
jar
5 dni temu

Pani w różu to położna! Starościna i zastępczyni są w niebieskich fartuchach.
Przegięły na całego!!!!!!

Marta
9 dni temu

Jak można bez zgody rodziców dawać w obce ręce ich dziecko ? Kto by odpowiadał gdyby cos się stało maluchowi ?

Olga
10 dni temu

obca baba wchodzi do szpitala i podnosi dziecko. To jest skandal, a gdzie procedury? Butność polityków nie zna granic. Na miejscu rodziców skarżyłabym szpital za narażenie dziecka na utratę zdrowia lub życia.

ass
10 dni temu

kpina z obywateli !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jack
11 dni temu

Oddajcie dziecko rodzicom a polske polakom…

perguson
11 dni temu

jakie test?????? i na co ???? wszystkie testy są niewiarygodne więc ponawiam pytanie…może ktoś coś wie??????????????

logi
11 dni temu

Parszywieńka ta władza…

VanHelsing
11 dni temu

Pozywać szpital, starostę i media, które to opublikowały, o bezprawne upublicznienie wizerunku dziecka. Nawet jeśli matka wydała zgodę, to spokojnie można ją przed sądem obalić jako udzieloną pod presją władzy, mediów i w silnym stresie okołoporodowym.

Vox Populi
11 dni temu

Nie pierwszy raz okazuje się, że rządzący mają większy ból (miłość, oczekiwanie, potrzebę spotkania, wymagania finansowe, oczewiwania wobec innych etc) większe niż szary obywatel.
Prezes mogł odwiedzić cmentarz, minister chorą babcię, starosta noworodka, gdy innym ludziom się tego rodzaju zachowania zabroniło. Jednemu ministru 6000pln nie “starczało do pierwszego”, marszałkini musi wydać kilkaset tysięcy rocznie na podróże służbowe, bo np kocha mongolski balet a większość przy korycie kocha luksusowe auta za kilkaset tysięc dla wożenia zacnych swoich zadków. Dziwny jest ten świat.

Last edited 11 dni temu by Vox Populi
Ppl
11 dni temu

Paranoja k**wa mac

79
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x