OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Fałszywy policjant zatrzymany dzięki mieszkańcom

W poniedziałek mieszkańcy powiatu kępińskiego otrzymywali telefony z fałszywymi informacjami o wypadkach drogowych swoich najbliższych. Była to kolejna próba oszukania oraz wykorzystania osób starszych.

W dniu 22 grudnia 2020 roku dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kępnie oraz Dzielnicowi otrzymywali liczne sygnały od mieszkańców naszego powiatu o telefonach, w których byli informowani o wypadkach z udziałem ich najbliższych oraz obowiązkiem zapłacenia kary grzywny. Nasi funkcjonariusze reagowali na każdy otrzymany taki sygnał od obywateli i to dzięki dobrej współpracy dzielnicowego z Posterunku Policji w Bralinie oraz świadomości mieszkańców gminy Bralin udało się zatrzymać w miejscowości Nowa Wieś Książęca, 41 – letniego mieszkańca powiatu kaliskiego, który przyszedł do 72 – letniej kobiety odebrać naszykowane dla niego pieniądze. W toku dalszych czynności okazało się, że mężczyzna ten kilka godzin wcześniej dokonał taka samą metodą oszustwa na 76 – letniej mieszkance gminy Blizanów, od której odebrał pieniądze w kwocie 27 tysięcy złotych. Pieniądze zostały odzyskane i wróciły do właścicielki.

Apelujemy do wszystkich, aby zachowali czujność oraz opanowanie. O każdej próbie oszustwa należy niezwłocznie informować Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie lub pod numer alarmowy 112.

W szczególności pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie „ Akcjach”, których finałem ma być przekazanie pieniędzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x