Opłata za przedszkola poszybuje w górę

Radni z klubu Przyjazny Ostrów zagłosowali za podwyżką opłat za pobyt dzieci w przedszkolach. W rzeczywistości rodzic zapłaci złotówkę za każdą dodatkową godzinę ponad 5-godzinną normę. Jeśli dziecko będzie przebywać po 8 godzin, wtedy rodzice będą dopłacać po 60 zł miesięcznie.
Wzrost opłaty nastąpi od lutego 2021 roku. Dotychczasowe pierwsze pięć godzin pozostaje bezpłatne. Rodzice płacą tylko za posiłki w przedziale około 250-300 zł.
Władze miasta przekonują, że w przyszłym roku na funkcjonowanie przedszkoli zostanie wydanych 55 milionów złotych. Te pieniądze nie biorą się z nieba, tylko z podatków wcześniej zabieranych mieszkańcom Ostrowa Wlkp. W tym roku na przedszkola wydano 36 milionów złotych. Zdaniem wiceprezydenta, utrzymanie jednego dziecka w przedszkolu kosztuje 1100 zł. Dlatego zdaniem Sebastiana Górskiego 60 zł nie jest kwotą wygórowaną.
Uchwała przeszła 1 głosem radnych z klubu Beaty Klimek.
POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Staranował ogrodzenie posesji
Subskrybuj
Powiadom o

6 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Lolek
3 lat temu

Skoro 60 zł za jedno dziecko to nie jest wygórowana kwota to niech szanowny pan Gorski opłaci tą kwotę za każde dziecko. no i wtedy zrozumie jakie głupoty gada. Dla gości z rady miasta 60zł to może małe pieniądze ale dla kogoś kto zarabia 2800netto i wydaje 2600 na utrzymanie rodziny miesięcznie każde 60 złotych ma znaczenie,

Oooo...
3 lat temu

PiS was rozpuścił jak dziadowski bicz. Komuna wróciła i znowu chcecie wszystko za darmo. Jeszcze tylko kartek brakuje. Całą wolność oddacie za parę groszy. I po co ginęli ludzie w roku 1970, 1980? Prawdziwi Polacy, patrioci… Szkoda gadać. Jesteście zwykłymi polaczkami. O patriotyźmie pojęcia nie macie. 60 złotych… ech…

Przedszkolanka
3 lat temu

Zamiast deptaku i hali sportowej trzeba było wybudować przedszkola i żłobki .. chcieliście to macie , podziękować prezydentowej

Marcim
3 lat temu

Psy szczekaja, karawana jedzie dalej…

Ada
3 lat temu

Wszystko zacznie drożec po Nowym roku. A z gospodarką coraz gorzej. Marne szanse by po 18 stycznia odmrazali. Ale co im. Oni stołki mają. A ludzie niech cierpią. Teraz akcja szczepień. Firma za firma się przesciga. Kasa będzie . Dla mnie teraz jest ważne żeby mieć co jeść, za co mieszkanie opłacić. A nie wirus. Bo wirus będzie z nami jeszcze długo.

Baaa
3 lat temu

Rodzice nie płacą tylko za posiłki, dochodzi do tego „komitet rodzicielski”, składka grupowa, rodzice kupują ręczniki papierowe, chusteczki, mydła, wszelkie pomoce naukowe typu kredki, kleje, farby itp., papier ksero no i co oczywiste książki też sami kupują; a jeszcze w ciągu roku szkolnego parę razy trzeba zrobić jakąś dodatkową zrzutkę. Wychodzi na to, że pensje nauczycieli i pracowników przedszkoli muszą być wysokie skoro miasto ponosi takie wydatki na funkcjonowanie przedszkoli i wciąż mało. Z tego co pamiętam to za czasów prezydentury i z „inicjatywy” pani Klimek weszły „darmowe” przedszkola, teraz jakoś się nie wypowiada nt. wprowadzenia opłat. Pięknie się mówi o „pociągu inwestycyjnym” tylko dlaczego tak mało się mówi o realnych kosztach dla mieszkańców. Tak Pani Prezydent dla mieszkańców, bo to nie Pani wydatki tylko nasze. Nas mieszkańców zostawi Pani z kredytami i kolejnymi pięknymi obiektami do utrzymania. Baseny i hale inwestorów nie ściągają i fajnie mieć w mieście takie obiekty, ale może najpierw zachęćmy inwestorów do tworzenia zakładów u nas, żeby miasto miało zyski z podatków i opłat. Tak ma się Pani czym pochwalić, powstało sporo obiektów, tylko tak mało w rozwoju gospodarczym się wydarzyło.

6
0
Napisz co o tym sądziszx