Ile kar wystawił ostrowski Sanepid?

Udostępnij
Tweet

Sprawdziliśmy czy ostrowski Sanepid jest hurtowym wystawcą kar dla obywateli w czasach pandemii. Okazuje się, że jego działalność można ocenić jako racjonalną i nierepresyjną wobec przeciętnych obywateli.

W mijającym roku wystawiono w sumie 15 kar na łączną sumę 142 tysięcy złotych. Od 13 z nich postanowiono się odwołać. 5 jest nadal rozpatrywanych. Przypomnijmy, że od nałożonej kary można się odwołać do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu. Stamtąd można spróbować sił w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym. Niestety odwołanie nie wstrzymuje egzekucji. Znane są przypadki z Polski, gdzie w wyniku braku dobrowolnej zapłaty, sanepidy skierowały wnioski do komorników, a ci weszli na konta ukaranych.

Z powyższych 15 kar, cztery zostały już uregulowane na łączną sumę 35 tysięcy złotych. 3 kolejne są u komornika na sumę 20 tys. zł.

Najczęściej dotyczyły one osób, które opuściły miejsce kwarantanny lub organizowały dyskoteki. Jak widać dotyczyło to osób mogących realnie przyczynić się do rozprzestrzenienia się koronawirusa SARS-CoV-2.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Narkotyk "zombie" trafił do Ostrowa
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Mieszkaniec.
3 lat temu

Ostrowski sanepid powinien otrzymać mandat za jakość pracy i panujący bałagan.

Mati
3 lat temu

To siedzcie w domach i nosce kagance, ale dajcie się normalnym ludziom bawić, i po co minusujecie mój komentarz, boli was że ludzie mieli chociaż te kilka weekendów rozrywki ?

Wiaczesłav Bierezuckiy
3 lat temu

Ta baba co miała berłowirusa i chodziła na zakupy to powinna dostać 100000 kary a później we wszystkich DPSach kibelki szorować

gość
3 lat temu

złotnik na wrocławskiej przyjmuje klientów bez maseczki, żadnych szyb

Mati
3 lat temu

Od dyskotek sie odwalcie. Oby Magnes otworzyli jak najszybciej.

5
0
Napisz co o tym sądziszx