Dzienny raport zakażeń – 18.12.2020

Udostępnij
Tweet

W piątkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 11 013 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. W Wielkopolsce w ciągu ostatniej doby potwierdzono 1148 nowe przypadki zakażenia. 122 osób zmarło z powodu COVID-19 i kolejne 304 z chorobami współistniejącymi.

Kalisz 14 osób i 0 zgonów
powiat kaliski 17 osób i 0 zgonów
ostrzeszowski 20 osób i 1 zgon
pleszewski 7 osoby i 1 zgon
krotoszyński 14 osób i 2 zgony
ostrowski 24 osób i 2 zgony, a jedno ze schorzeniem współistniejącym.

Minionej doby wykonano 33,9 tys. testów.

Przy okazji warto przypomnieć, że Minister Zdrowia z rządu Prawa i Sprawiedliwości okłamał obywateli. Wcześniej deklarowano, że kwarantanna narodowa zostanie nałożona tylko w przypadku utrzymującego się poziomu zakażeń w wysokości około 27 tys. osób dziennie. Tymczasem kwarantannę zapowiedziano przy pułapie ponad dwukrotnie niższym.

Rzecznicy PiS zaczęli tłumaczyć się z nie do końca precyzyjnych słów ministra zdrowia. Obecnie twierdzą, że to nie będzie narodowa kwarantanna tylko rozszerzony czas odpowiedzialności.

 

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

9 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Wkurzony
3 lat temu

Prezio zrobił wam Budapeszt. Chcieliście? No to kurna macie. Zadowoleni? Pewnie bardzo. Tak jak sam prezio się śmiejecie szczerbatą gębą. Prawdziwi Polacy, patrioci. Jedna wielka banda sprzedajnych idiotów!

małach
3 lat temu

Po nowym roku zacznie się do***rdalanie do pieca. Do**bią nam tak, że nawet najwięksi przeciwnicy szczepień szczepionki zrobionej na kolanie zaczną się szczepić. Zwykły biznes i interes. Popyt, sprzedaż, zysk, strata. Odechce nam się żyć. Po cichu mam nadzieję, że ludzie wyjdą na ulice i ich ro***erdolą i ten cyrk się skończy.

Xxx.
3 lat temu

Już gadają żeby wprowadzić godzinę policyjna . Będzie jeszcze gorzej. Po 18 stycznia nic sie nie zmieni. Żadnej gospodarki pewnie nie odmroza . Starszyli 2 fala że będzie ok 30 tyd 40 tys zakażeń. Było mniej. Teraz 3 fala i znowu to samo. Ile ludzie maja to jeszcze wytrzymac . Chodzi o gospodarke.

|NWO POLSKA
3 lat temu

Obywatele Polen. Szykujcie się na nowy i kolorowy 2021. 2020 to był wstęp.
I prosimy was zaszczepcie się naszą wspaniałą szczepionką, zrobiliśmy ją specjalnie dla was. On was uratuje.
Do zobaczenia w piekle.

maniek
3 lat temu

Najlepsze przed nami. Znaczy się najgorsze. 2020 to był pikuś, 2021 będzie rozpierducha na max’a. Jeśli wycieki informacji które dotychczas okazywały się prawdą w 2020, to 2021 będzie zamordyzm pełną gębą. Niektórym oczy się otworzą. Oczywiście wszytko po to aby dobrowolnie się ludzie zaszczepili.

Wiaczesłav Bierezuckiy
3 lat temu

Zacznijmy moze od tego kiedy politycy nie okłamali obywateli? Np. minęła już 10ta rocznica wprowadzenia 23% VATu tylko na 3 lata 😅

Zły
3 lat temu

Mówili że jak liczba będzie maleć to od 28 grudnia wprowadzą strefy zielone, żółte. Że poluzuja jakaś część gospodarki. A to co. Niespodzianka. Jeszcze gorzej. Nie wierzę że po 18 stycznia będzie lepiej. Przedłuża to wszystko. Nie odmroza branż. Wykończyć chcą wszystkich.

P.
3 lat temu

Kłamstwa nie od dziś. Mowia tak A robią inaczej. Już w nic nie wierzę.

Lucas
3 lat temu

„Przy okazji warto przypomnieć, że Rząd Prawa i Sprawiedliwości okłamał obywateli.” – prawda. I to po raz kolejny, i nie ostatni. Szacun Panie redaktorze !!!

9
0
Napisz co o tym sądziszx