Zatrzymali podpalacza domu

Policjanci przedstawili zarzut 44-latkowi, który w grudniu br. podpalił budynki gospodarcze na terenie gminy Szczytniki. Jak ustalili policjanci ten sam sprawca usiłował podpalić 100-letni drewniany dom. Mężczyźnie grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.

Do próby podpalenia drewnianego domu, doszło 5 grudnia br. w godzinach wieczornych, na terenie gminy Szczytniki. Sprawca oblał ścianę drewnianego budynku łatwopalną substancją, a następnie usiłować podpalić. Dzięki reakcji właściciela posesji, który spłoszył podpalacza, nie doszło do pożaru.

Niespełna półgodziny później, na terenie innej miejscowości doszło do pożaru dwóch budynków gospodarczych oraz stodoły wewnątrz, której znajdowało się 50 sztuk balotów słomy, 700 sztuk siana w kostce oraz 5 ton ziemniaków. W tym przypadku straty oszacowane przez właściciela wyniosły 35 tysięcy złotych.

W piątek, 11 grudnia br. policjantom z Komisariatu Policji w Koźminku udało się zatrzymać sprawcę przestępstwa. Okazało się, że to 44-letni mieszkaniec gminy Szczytniki. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do ich popełnienia. Za przestępstwa, których się dopuścił grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Biegi patriotyczne na Piaskach - ZDJĘCIA
Subskrybuj
Powiadom o

3 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Irek
3 lat temu

Zajebać gnoja

Jarek
3 lat temu

Trzeba było gnojka wrzucić do tego pożaru

Dziewczynka z zapałkami
3 lat temu

Na stos go!!!

3
0
Napisz co o tym sądziszx