Wigilia dla samotnych w czasach pandemii

Ogólnopolska Fundacja Wolne Miejsce zaprasza na Ostrowską Wigilię dla Samotnych. Do akcji można dołączyć jako uczestnik, wolontariusz, czy sponsor. Inicjatywa odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beaty Klimek.

Wigilia dla Samotnych to akcja, której celem jest sprawić, żeby w czasie świąt ludzie nie byli samotni i mogli poczuć, iż są we wspólnocie z innymi. Wigilia dla Samotnych odbywa się w kilku polskich miastach, przygotowywanych jest kilkanaście tysięcy dań wigilijnych i bierze w niej udział kilkuset wolontariuszy. Jednym z miast, w którym odbędzie się taka wigilia, jest właśnie Ostrów Wielkopolski.

– To zaszczyt móc wspierać i objąć patronatem tak szlachetną inicjatywę, jaką jest Ostrowska Wigilia dla Samotnych. Cieszę się, że mimo stanu pandemii, fundacja kontynuuje, choć w zmienionej formule, tę akcję. Już teraz dziękuję wolontariuszom i wszystkim zaangażowanym za przekazane ciepło samotnym i potrzebującym. Pomagajmy sobie nawzajem, dobro wraca! – zaznacza Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

W tym roku, ze względu na stan pandemii, akcja odbywa się w wersji mobilnej – 24 grudnia w godzinach 7.00 – 15.00 wolontariusze odwiedzą samotnych i potrzebujących z wigilijnymi potrawami.

Aby wziąć udział w Ostrowskiej Wigilii dla Samotnych i otrzymać paczkę z potrawami, należy skontaktować się infolinią fundacji Wolne Miejsce, które będzie czynna do 20 grudnia – numer telefonu +48 627 272 353. Dzwoniąc należy podać imię i nazwisko, numer telefonu, adres, ilość paczek z potrawami dla dorosłych i dla dzieci oraz, czy osoba zgłaszająca posiada pieska lub kotka (dla pupilów również znajdzie się coś dobrego w paczce).

Więcej informacji na stronie: https://wolnemiejsce.pl/

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

8 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ZK
3 lat temu

Wigilia dla „samotnych” – „Dzwoniąc należy podać imię i nazwisko, numer telefonu, adres, ilość paczek z potrawami dla dorosłych i dla dzieci oraz, czy osoba zgłaszająca posiada pieska lub kotka”. Czyli samotni wielorodzinni.

Jarmuż
3 lat temu

Tylko skąd bezdomni, ubodzy i osoby bez dostępu technologicznego mają wiedzieć o akcji czy też o numerze telefonu ☹

Geniu
3 lat temu

Caryca nie podlizuj się i tak nikt cię nie lubi zakłamana samolubna stara pudernico !!!

marian
3 lat temu

mogli zrobić normalną tylko rozdać popakowane na rynku, tak tylko cwaniaczki będą dzwonić

Kredyt
3 lat temu

Można też wyrwać obiad ze Zebcowa od synka radnej wszytko za darmoche z jego knajpy lawendowej

Zenek
3 lat temu

Automatyczna sekretarka tak szczeka ze nic nie idzie zrozumieć, specjalnie chyba żeby starsi nic nie rozumieli i słyszeli, specjalnie to jest zrobione

8
0
Napisz co o tym sądziszx