Odnaleźli zaginionego i rozpoczęli reanimacji (aktualizacja)

Dziś o godz. 07:44 Grupa Szukamy i Ratujemy otrzymała dyspozycję od dyżurnego policji w Pleszewie, o tym, że w miejscowości Tursko zaginął 63-letni mężczyzna, który wczoraj nie dotarł do miejsca zamieszkania. Natychmiast został ogłoszony alarm dla ratowników SiR. Pierwszy na miejsce dotarł operator drona, który znajdował się 10 km od miejsca poszukiwań.
Alarmowo wyjechało Mobilne Centrum Koordynacji Poszukiwań wraz z zestawem poszukiwawczo-ratowniczym. Ratownicy – dojechali także prywatnymi pojazdami terenowymi.
Na miejscu były prowadzone działania przez policję i straż pożarną – odnaleziono rzeczy zaginionego w odległości około 1 km od miejsca zamieszkania. Prawdopodobnie w wyniku hipotermii mężczyzna rozbierał się podążając przez polne drogi. Po chwili jeden z zespołów terenowych zlokalizował poszkodowanego. Ratownik medyczny SiR natychmiast udał się na miejsce pojazdem terenowym, zabierając ze sobą torbę ratowniczą.
Podjęta została reanimacja – wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego. Z powodów warunków atmosferycznych nie było możliwości lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
W trakcie prowadzonych działań ratowniczych doszło do drugiego zdarzenia. Lekarz na miejscu podjął decyzję o przetransportowaniu drugiej poszkodowanej osoby pojazdem SiR w eskorcie policji do szpitala w Pleszewie – 16 km dalej. Od momentu odnalezienia zaginionego do wyjazdu karetki z miejsca zdarzenia ratownik medyczny SiR wspólne ze strażakami, a następnie w kartce prowadził reanimację.
Aktualizacja:
Mężczyzna w szpitalu zmarł. W chwili znalezienia, znajdował się w stanie głębokiej hipotermii, gdzie temperatura wewnętrzna ciała wynosiła 20 stopni Celsjusza.
POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Nowe informacje nt. zdrowia Maksia
Subskrybuj
Powiadom o

10 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Wiadomości z za ,,granicy"
2 lat temu

W Kaliszu grasuje porywacz kobiet!!!
Najpierw ta wysoka studentka, która przez kilka dni była poszukiwana, ale szczęśliwie została odbita, później pani, którą niestety znaleziono martwą w Prośnie i teraz kolejna pani, którą po Świętach syn szczęśliwie odnalazł.

Krewna.
3 lat temu

Nie znalazł go zespół terenowy tylko jego syn,to jest kolejny przypadek o którym słyszałam że policja nie poszukuje z psami tropiącymi.Szkoda psów….?

kolo
3 lat temu

dlaczego sir nie działa w krsg dla znających to nic ciekawego

Angelika
3 lat temu

[*]

L.
3 lat temu

Do przykre. Nadal szukają tej kobiety lat 36 chyba kobyla góra. Na szukamy i ratujemy można śledzić . Nadal nic.

Maciej
3 lat temu

do „oas” – nie istnieje coś takiego , jak” służba medyczna”, są zawody medyczne i ludzie w nich pracujący , nie ma żadnej służby..

Przykre
3 lat temu

A tej kobiety nadal nie odnaleziono.

Raszków
3 lat temu

Co to za drugi przypadek.

oas
3 lat temu

Służba medyczna powinna się uczyć od tych ratowników poświęcenia i oddania dla nich chociaż nie jesteśmy tylko numerem pesel . Brawo gratuluje!

10
0
Napisz co o tym sądziszx