OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

O. Rydzyk o Edwardzie Janiaku: to współczesny męczennik mediów

– Co porządniejszy Polak, to biją w niego. Już się trzęsą. Co porządniejszy katolik, ksiądz – zaraz walić w niego. A katolicy niemądrzy i słabi powtarzają. Będą odpowiedzialni za to kamieniowanie słowami – oświadczył podczas sobotnich urodzin Radia Maryja jego dyrektor ojciec Tadeusz Rydzyk. Oskarżanego o tuszowanie pedofilii byłego biskupa Edwarda Janiaka nazwał „współczesnym męczennikiem mediów”. – To, że ksiądz zgrzeszył, no zgrzeszył. A kto nie ma pokus? – mówił Rydzyk.

Kontrowersyjne słowa wybrzmiały podczas 29. rocznicy powstania Radia Maryja. W uroczystości wzięli udział m.in. szef resortu sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oraz minister obrony Mariusz Błaszczak.

O Janiaku zrobiło się głośno za sprawą filmu braci Tomasza i Marka Sekielskich „Zabawa w chowanego”. Dokument przedstawia historię trzech mężczyzn, którzy w dzieciństwie byli molestowani przez księdza Arkadiusza H. W filmie ukazano, jak biskup kaliski miał kryć przestępstwa seksualne podległych mu księży. W czerwcu papież Franciszek zawiesił hierarchę, a w październiku przyjął jego rezygnację.

– Media to zrobiły i media tak robią. Nie dajmy się katolicy, że na księdza jakiegoś zaczną warczeć, jakieś filmidło zrobią i wszyscy się trzęsą potem. Udowodnij, a nie mam udowadniać, że nie jestem wielbłądem. Udowodnij mi winę. A teraz wszystko się pokręciło i my się trzęsiemy – mówił w sobotę Rydzyk.

Jak stwierdził, „w Kościele powinniśmy się nie bać i upominać się o prawo właściwe i sprawiedliwość”. – Bo nam tak pozabijają. Co porządniejszy Polak to biją w niego. Już się trzęsą. Co porządniejszy katolik, ksiądz – zaraz walić w niego. A katolicy niemądrzy i słabi powtarzają. Będą odpowiedzialni za to kamieniowanie słowami – oświadczył dyrektor Radia Maryja.

Mówił także o „filmidłach”, które „niektórzy nazywają dokumentami”. – To jest manipulacja, bo to nie jest żaden dokument. To jest oszczerstwo, dopóki mi nie udowodnią. Zobaczcie, ile na mnie piszą i mówią – powiedział duchowny.

POLECANE NEWSY
39 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NO RESPECT
11 miesięcy temu

„Coście uczynili jednemu z tych braci moich najmniejszych, mnieście uczynili” – Jezus Chrystus.
„Dopóki nie ma wytrysku, nie ma grzechu” – ks. Franciszek Cybula.
„To, że ksiądz zgrzeszył, no zgrzeszył. A kto nie ma pokus?” -o. Tadeusz Rydzyk.

Każdy słucha kogo chce. Jak dla zbyt mało osób słucha pierwszego z cytowanych, zbyt wiele tego ostatniego. A co do tezy powołanego niżej Michalika… Dobrze, że miałem szczęśliwe dzieciństwo. Przynajmniej nie zgwałciłem żadnego księdza 😉

Zdzichu
11 miesięcy temu

Wierzycie w gusła, to macie. Jeszcze trochę, a zamiast w przychodni będziecie dzieci leczyć w piekarniku. Albo w mikrofali, bo to nowocześniejsze. A „laski nebeskie” w czarnych sukniach będą się z was śmiać i doić naiwniaków.

pytek2
11 miesięcy temu

Zabawy w Boga nigdy nie były dobrym pomysłem.
Chyba, że chodzi o dupczenie dzieci, co nie?

ministrant
11 miesięcy temu

ludzie bez KK są Szczęśliwsi

tęczowy
11 miesięcy temu

Każdy cymbał, jak już nie może się wytłumaczyć z wypowiedzi, mówi, że to wyrwane z kontekstu.

Jprdl
11 miesięcy temu

Winnych znamy od dawna. To małe zboczki wciągające w rozpustę księży dobrodziejów.
Ziutek Michalik (grubo ryba w szarży abp) gadał onegdaj że
– Słyszymy nieraz, że to często wyzwala się ta niewłaściwa postawa, czy nadużycie, kiedy dziecko szuka miłości. Ono lgnie, ono szuka. I zagubi się samo i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga.
Zdemaskował małych rozpustników a wszyscy winią naszych zacnych skromnych kapłanów! 😉

Waldek
11 miesięcy temu

Dobrze mówi, jak się nie potrafią dzieci zachować przy księżach, to niech nie chodzą do kościoła, bo nie ma tam miejsca dla tych małych grzeszników

starszy pan
11 miesięcy temu

no cóż ciemnogród i to i władza inna nie może być .

ministrant
11 miesięcy temu

KK musi sie rozlecieć i powstać na nowo w parafiach bez kardynałów biskupów arcybiskupów i wszystkich mafiozów bez śmiesznychch dogmatów i zająć sie wychwalaniem Boga a nie niedziel gospodarczych

BMW5
11 miesięcy temu

Jeden PAJAC i drugi PAJAC… Jaka patologia…

39
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x