O. Rydzyk o Edwardzie Janiaku: to współczesny męczennik mediów

– Co porządniejszy Polak, to biją w niego. Już się trzęsą. Co porządniejszy katolik, ksiądz – zaraz walić w niego. A katolicy niemądrzy i słabi powtarzają. Będą odpowiedzialni za to kamieniowanie słowami – oświadczył podczas sobotnich urodzin Radia Maryja jego dyrektor ojciec Tadeusz Rydzyk. Oskarżanego o tuszowanie pedofilii byłego biskupa Edwarda Janiaka nazwał „współczesnym męczennikiem mediów”. – To, że ksiądz zgrzeszył, no zgrzeszył. A kto nie ma pokus? – mówił Rydzyk.

Kontrowersyjne słowa wybrzmiały podczas 29. rocznicy powstania Radia Maryja. W uroczystości wzięli udział m.in. szef resortu sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oraz minister obrony Mariusz Błaszczak.

O Janiaku zrobiło się głośno za sprawą filmu braci Tomasza i Marka Sekielskich „Zabawa w chowanego”. Dokument przedstawia historię trzech mężczyzn, którzy w dzieciństwie byli molestowani przez księdza Arkadiusza H. W filmie ukazano, jak biskup kaliski miał kryć przestępstwa seksualne podległych mu księży. W czerwcu papież Franciszek zawiesił hierarchę, a w październiku przyjął jego rezygnację.

– Media to zrobiły i media tak robią. Nie dajmy się katolicy, że na księdza jakiegoś zaczną warczeć, jakieś filmidło zrobią i wszyscy się trzęsą potem. Udowodnij, a nie mam udowadniać, że nie jestem wielbłądem. Udowodnij mi winę. A teraz wszystko się pokręciło i my się trzęsiemy – mówił w sobotę Rydzyk.

Jak stwierdził, „w Kościele powinniśmy się nie bać i upominać się o prawo właściwe i sprawiedliwość”. – Bo nam tak pozabijają. Co porządniejszy Polak to biją w niego. Już się trzęsą. Co porządniejszy katolik, ksiądz – zaraz walić w niego. A katolicy niemądrzy i słabi powtarzają. Będą odpowiedzialni za to kamieniowanie słowami – oświadczył dyrektor Radia Maryja.

Mówił także o „filmidłach”, które „niektórzy nazywają dokumentami”. – To jest manipulacja, bo to nie jest żaden dokument. To jest oszczerstwo, dopóki mi nie udowodnią. Zobaczcie, ile na mnie piszą i mówią – powiedział duchowny.

39 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NO RESPECT
2 lat temu

„Coście uczynili jednemu z tych braci moich najmniejszych, mnieście uczynili” – Jezus Chrystus.
„Dopóki nie ma wytrysku, nie ma grzechu” – ks. Franciszek Cybula.
„To, że ksiądz zgrzeszył, no zgrzeszył. A kto nie ma pokus?” -o. Tadeusz Rydzyk.

Każdy słucha kogo chce. Jak dla zbyt mało osób słucha pierwszego z cytowanych, zbyt wiele tego ostatniego. A co do tezy powołanego niżej Michalika… Dobrze, że miałem szczęśliwe dzieciństwo. Przynajmniej nie zgwałciłem żadnego księdza 😉

Zdzichu
2 lat temu

Wierzycie w gusła, to macie. Jeszcze trochę, a zamiast w przychodni będziecie dzieci leczyć w piekarniku. Albo w mikrofali, bo to nowocześniejsze. A „laski nebeskie” w czarnych sukniach będą się z was śmiać i doić naiwniaków.

pytek2
2 lat temu

Zabawy w Boga nigdy nie były dobrym pomysłem.
Chyba, że chodzi o dupczenie dzieci, co nie?

ministrant
2 lat temu

ludzie bez KK są Szczęśliwsi

tęczowy
2 lat temu

Każdy cymbał, jak już nie może się wytłumaczyć z wypowiedzi, mówi, że to wyrwane z kontekstu.

Jprdl
2 lat temu

Winnych znamy od dawna. To małe zboczki wciągające w rozpustę księży dobrodziejów.
Ziutek Michalik (grubo ryba w szarży abp) gadał onegdaj że
– Słyszymy nieraz, że to często wyzwala się ta niewłaściwa postawa, czy nadużycie, kiedy dziecko szuka miłości. Ono lgnie, ono szuka. I zagubi się samo i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga.
Zdemaskował małych rozpustników a wszyscy winią naszych zacnych skromnych kapłanów! 😉

Waldek
2 lat temu

Dobrze mówi, jak się nie potrafią dzieci zachować przy księżach, to niech nie chodzą do kościoła, bo nie ma tam miejsca dla tych małych grzeszników

starszy pan
2 lat temu

no cóż ciemnogród i to i władza inna nie może być .

ministrant
2 lat temu

KK musi sie rozlecieć i powstać na nowo w parafiach bez kardynałów biskupów arcybiskupów i wszystkich mafiozów bez śmiesznychch dogmatów i zająć sie wychwalaniem Boga a nie niedziel gospodarczych

BMW5
2 lat temu

Jeden PAJAC i drugi PAJAC… Jaka patologia…

39
0
Napisz co o tym sądziszx