Zmarł Benedykt Kunicki, twórca Jimiway Blues Festival

W wieku 68 lat zmarł Benedykt Kunicki. Był prezesem Stowarzyszenia JIMIWAY, Towarzystwa Adoracji Bluesa i Rocka ’70 i dyrektorem artystycznym JIMIWAY Blues Festiwalu. Zostanie zapamiętany jako pomysłodawca, współtwórca i organizator odbywającego się od 1994 roku w OCK JIMIWAY Blues Festiwalu.

Od 1995 roku nieprzerwanie pełnił funkcję prezesa Stowarzyszenia JIMIWAY Towarzystwa Adoracji Bluesa i Rocka’70. Był współtwórcą założonego w roku 2000 Polskiego Stowarzyszenia Bluesowego, którego od roku 2008 był wiceprezesem. Był członkiem światowej organizacji bluesowej the Blues Foundation w Memphis (USA).

Od 2000 roku zorganizował szereg koncertów bluesowych na terenie miasta Ostrowa Wielkopolskiego, a w latach 2007 — 2009 współorganizował koncerty w ramach Polskiego Dnia Bluesa. W latach 1967-1973 był członkiem lokalnych zespołów bluesrockowych: Max, Pralnia Volty3 i Quo. Wraz z synem w roku 1994 założył grupę FIRE BAND, w której był gitarzystą basowym i wokalistą. Dla zespołu komponował i aranżował utwory, pisząc do nich również teksty.

Stworzony przez Niego ćwierć wieku temu Jimiway Blues Festiwal, jeden z najważniejszych festiwali bluesowych w Polsce, to dzisiaj uznana już marka i rozpoznawalny znak firmowy, sławiący Ostrów Wielkopolski nie tylko w kraju, ale także daleko poza nim, w tym także w ojczyźnie bluesa — USA. Benedykt Kunicki był pomysłodawcą, współtwórcą i organizatorem jednego  z najważniejszych festiwali bluesowych w Polsce.

Zespoły występujące podczas festiwalu traktują w nim udział jako wielkie wyróżnienie i zaszczyt. W Festiwalu biorą udział największe gwiazdy światowego bluesa, które wielokrotnie wyróżnianie były za swój dorobek przez różne organizacje światowej propagujące ten gatunek muzyki. Wysoki poziom artystyczny Festiwalu potwierdzić może jego ogromne zainteresowanie ze strony publiczności nie tylko z Polski. Aby zobaczyć „na żywo” największe gwiazdy bluesa z Polski i zza granicy, w dniu sprzedaży kart wstępu kolejki chętnych ustawiają się przed kasą w OCK już w nocy, a ilość sprzedanych jednej osobie biletów trzeba reglamentować.

CZYTAJ  Wybrano młodzieżowe słowo roku

W 2019 roku Jimiway Blues Festiwal obchodził swoje 25-lecie. Festiwal z każdym rokiem stawał się coraz bardziej znany nie tylko w regionie, ale w całym kraju. Festiwal bardzo skutecznie sławi miasto i mówi się o nim nie tylko w lokalnych mediach, ale też w ogólnopolskich. To ogromna satysfakcja i wyróżnienie, że dzięki osobistemu zaangażowaniu się i wielkiemu wkładowi pracy Benedykta Kunickiego, w średniej wielkości wielkopolskim mieście — Ostrowie Wielkopolskim, odbywa się jeden z najważniejszych festiwali bluesowych w Polsce!

5 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Raz
2 lat temu

Lepiej bym tego nie ujął……”w średniej wielkości wielkopolskim mieście — Ostrowie Wielkopolskim, odbywa się jeden z najważniejszych festiwali bluesowych w Polsce!”

Dzięki Beniu (i)

Greg
2 lat temu

R.I.P. Bracie w Bluesie :'(

Robert
2 lat temu

Benku – R.I.P.

Anna
2 lat temu

Na zawsze w naszych sercach❤

Alfa
2 lat temu

Bardzo smutna wiadomość. ŻEGNAJ BENEK BLUSS BĘDZIE Z TOBĄ. Wyrazy współczucia dla rodziny😪

5
0
Napisz co o tym sądziszx