OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Narkotyki przejęte po pościgu

Duże ilości narkotyków zabezpieczyli w Kaliszu funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji w Poznaniu. Zatrzymano dwóch dilerów. Jeden z nich próbował uciekać, został ujęty po krótkim pościgu.

O zdarzeniu CBŚP poinformowało we wtorek 2 grudnia. – Jeden z mężczyzn na widok policjantów próbował uciekać. Po krótkim pościgu ulicami Kalisza został zatrzymany. Wówczas to okazało się, że mężczyzna posiadał przy sobie ponad kilogram amfetaminy – przekazuje Zespół Prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Podczas przeszukań miejsc zamieszkania podejrzanych policjanci zabezpieczyli dodatkowo jeszcze prawie 2 kg amfetaminy, około 1 kg marihuany i ponad 500 sztuk tabletek ecstasy.  Według śledczych narkotyki miały być rozprowadzone głównie na terenie Kalisza.

Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wlkp., na wniosek której Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Tylko w ostatnim czasie funkcjonariusze CBŚP przeprowadzili dwie takie akcje (oprócz Kalisza, także w Bydgoszczy), podczas których przejęli łącznie ponad 17 kg narkotyków, a w Bydgoszczy broń maszynową, maczety i inne niebezpieczne narzędzia.

Łącznie w obu śledztwach zatrzymano 6 podejrzanych.

3 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
xxxx
6 miesięcy temu

To białych świąt nie będzie hehe

olo
6 miesięcy temu

Niech się policjanci zainteresują co się dzieje koło boiska na Dubiskiego w Ostrowie. Niezła dilerka ma miejsce. Podjeżdżają, podają towar i jadą dalej.

Przedstaw sie*
6 miesięcy temu

Ile to warte?

3
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x