OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Od dziś pracownicy muszą mieć założone maseczki

Dziś weszło w życie najnowsze rozporządzenie według którego trzeba nosić maseczkę w pracy. Wcześniej można było je zdejmować w pomieszczeniach, w których nie obsługiwało się petentów. Wystarczy, że w pomieszczeniu jest więcej niż jedna osoba.

Dotychczas zasłanianie ust i noga było obowiązkowe w przypadku obsługi interesantów lub klientów. Pozostali pracownicy nie musieli stosować maseczek lub przyłbic. Do niedawna na wykonywanie czynności służbowych powoływali się np. politycy, udzielający przed kamery wywiadów bez zakrywania ust i nosa. Także inne osoby “wykonując czynności służbowe” omijały obowiązek zasłaniania ust i nosa.

Co ciekawe nakaz obowiązuje wszędzie, nawet w stołówce. Z drugiej strony nie weszła jeszcze nowelizacja ustawy. Według starej i jeszcze obowiązującej nakaz zasłaniania ust i nosa obowiązuje tylko osoby chore lub podejrzane o zakażenie. Policjanci pod naciskami przełożonych wystawiają mandaty lub kierują sprawy do sądów. Tam jednak pierwsi świadomi obywatele mogli pochwalić się wyrokami uniewinniającymi.

24 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Dobry Duch Powiatu
1 miesiąc temu

Jeden dzień nie było mnie w pracy i taki cyrk mnie ominął. Ogłaszam co następuję: przez piętnaście minut podobno była zmianowość „jak w innych instytucjach okolicznych” ale po piętnastu minutach została z nieznanych przyczyn odwołana. Siedzimy ściśnięci bez masek w biurach i mamy tylko uważać jak ktoś „obcy” będzie wchodził. Rozporządzenie nie respektowane absolutnie. Dziś zmienił się też pracownik odpowiedzialny za pilnowanie czy ludzie wchodzą w maskach do budynku. Proszę sobie popatrzeć jak przestrzega obostrzeń epidemiologicznych. Wiemy przynajmniej, że osoby odpowiedzialne za komunikację z mediami czytają wiadomości na tym portalu, ponieważ jakieś działania pozorowana zostały wykonane. Pozdrawiam, Janusz. W weekend przechodzimy do internetu z mniejszą cenzurą czyli na Facebooka i inne social media. Albo zaczniecie działać albo ruszymy ten zastany układ. Mamy też ludzi w mieście i gminie którzy mają dość wiec będzie się działo. Na dziś poszło zawiadomienie do PIP zobaczymy czy zareagują. Szukamy jeszcze rzetelnego dziennikarza do współpracy, jacyś chętni?

Obywatelka
1 miesiąc temu

`Obywatelka – niech pierwszy rzuci kamień ten, co jest bez winy. Wytrzymaj 8 godzin w maseczce. Zobaczymy jak ci to pójdzie i jak się będziesz czuła

Siedzę tak od miesiąca w biurze, nie ma problemu, na szczęście nie musimy się ściskać tak jak w poprzednich postach sugeruje DOBRY DUCH POWIATU. Zakażeń u nas brak, a u was CIEPŁOWNIK? W urzędach za to multum. Ale jaka władza takie standardy. Szkoda tylko, że zawsze równa się w dół w tym przypadku samorząd do rządu. Kompletna degrengolada państwa….. wymyślają prawa a potem nawet oni ich nie stosują.

Ciepłownik
1 miesiąc temu

Obywatelka – niech pierwszy rzuci kamień ten, co jest bez winy. Wytrzymaj 8 godzin w maseczce. Zobaczymy jak ci to pójdzie i jak się będziesz czuła.

Do Redaktora Ostrów 24
1 miesiąc temu

Nie podoba mi się to, że nie ma osobno łapek w górę i w dół,jak było dawniej. Dlaczego tak zmieniliście komentarze? Czyżby PiS wam nakazał?

Andrzej
1 miesiąc temu

Przepraszam że się zapytam, a spożywać na stołówce mamy przez drugi otwór. Przecież jest to naturalnie niemożliwe.

Chłop
1 miesiąc temu

Maski po co?Będzie kurs spawania?

Oka
1 miesiąc temu

I dobrze, a pracodawcy niech sobie wezmą do głowy i pilnują swoich pracowników, a jak nie, to policja na kark

Obywatelka
1 miesiąc temu

Zapraszamy Redaktora do Starostwa w Ostrowie. Proszę wejść z kamerą do losowego biura. Będzie komplet pracowników i nikogo w masce. To samo w Urzędzie Miasta i w Gminie Ostrów z tym że tam mniej ludzi bo są zmiany. A rozporządzenie DZ.U.2020.2091 z dnia 26.11.2020 paragraf 22 mówi jasno praca zdalna dla większości pracowników do 27 grudnia. Żaden z urzędów nie stosuje prawa. Państwo z dykty skoro nawet instytucje państwowe nie stasują prawa. A my sie dziwimy że społeczeństwo sie nie stosuje. Tak że zapraszamy redaktora z kamerą do którejkolwiek instytucji może uda sie zrobić materiał do ogólnopolskiej. Ciekawe co na to Prezydent, Starosta i Wójt. Pewnie uciekną przed kamerą i zwala winę na sekretarzy.

Doskonały pomysł z tą kamerą do włodarzy naszego regionu chciałabym zobaczyć jak “caryca”, “złotousty” oraz “odwieczny” tłumaczą się z łamania prawa podczas epidemii i sprowadzania na nas groźby infekcji. Choć w przypadku starostwa najlepiej dorwać “Vice” już mam przed oczami jak się wije dlaczego nawet doły PIS nie przestrzegają tego co wymyślił rząd. Byłby hit. Panie zrób pan dla nas ten hit z rzetelności dziennikarskiej nawet jeśli jest pan osobiście przeciw maseczką co sugeruje treść artykułu.

fazi
1 miesiąc temu

Istota ludzka przyszła na świat aby być wolna i szczęśliwa, niestety oddała władze nad sobą jakimś dziadom z POPISU co nie potrafią nawet ziemniaków obrać, dlatego jest jak jest.

Darek
1 miesiąc temu

Katoliczki głosuj na PiS a Kurski z Rydzykiem cię będzie leczył bo tam cała kasa idzie, m.in. twoje podatki. Szpitale robią zbiorki a Jarek Kurskiemu znowu dwa miliardy chce dać.

24
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x