Tragiczny wypadek pod Galerią Ostrovia. Zaginęła opinia biegłego?

Udostępnij
Tweet

45-letni ostrowianin zginął w wypadku koło galerii Ostrovia. Wieczorową porą wracał ze znajomymi z pracy w COM40. Siedząc na pozycji pasażera w Citroenie, nie miał szansa w zderzeniu z nieoświetloną koparką, która wyjechała z pobocza. Choć od wypadku minęło 6,5 roku, to sprawa wciąż nie została prawomocnie zakończona. Obecnie zaginął załącznik z opinią biegłego.

Dwa lata temu zapadł wyrok uznający winę dealera samochodowego z powiatu kaliskiego na 4 lata bezwzględnego więzienia. Oskarżony wynajął czołowe kancelarie prawne, które broniły go przed sądami. Wyrok w apelacji nie zapadł, ponieważ obrona zgłosiła brak załącznika z opinią biegłego w aktach sprawy.

Przypomnijmy, że do wypadku doszło 22 kwietnia 2014 r. Z nieutwardzonego wówczas terenu wyjechała koparka. Jej kierowca zamierzał przejechać przez drogę krajową nr 25. Normalnie należałoby wynająć dużą lawetę, ponieważ koparki gąsienicowe nie mogą poruszać się po drogach. W stronę Ostrowa nadjeżdżał Citroen Xsara Picasso kierowany przez 20-latkę z naszego miasta. 45-letni pasażer zginął, a kierująca odniosła dość poważne obrażenia ciała. Z tyłu podróżowały także dwie kobiety w wieku 21 i 30 lat, ale ich obrażenia były niewielkie.

Operator koparki bezpośrednio po zdarzeniu przejechał jeszcze 50 metrów, a następnie oddalił się z miejsca. Zatrzymano go kolejnego dnia. Był nim 49-letni Jerzy C., mieszkaniec powiatu kaliskiego. Kierowcy koparki zarzucono umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa i doprowadzenie do śmiertelnego wypadku.

Sprawa nabrała rumieńców kiedy zarzuty postawiono także 56-letniemy przedsiębiorcy z powiatu kaliskiego. To on miał wydać polecenie wjechała na drogę krajową w nocy. Nie zapewnił asekuracji i nie udzielił bezpośredniej pomocy poszkodowanym. Zarzucono mu także utrudnianie postępowania. Obaj mężczyźni zostali aresztowani, lecz opuścili kraty po 13 miesiącach, dzięki wpłaconej kaucji. Jeden z synów dealera samochodowego miał uporczywie nękać świadka, co doprowadziło do jego samobójstwa.

CZYTAJ  22-latkowi grozi do 10 lat więzienia

Ostrowski Sąd skazał przedsiębiorcę na 4 lata więzienia, a podległego mu pracownika 3 lata więzienia. Syn przedsiębiorcy otrzymał nakaz uiszczenia grzywny w wysokości 4500 zł. Obrońcy podkaliskiego biznesmena złożyli apelację i zwrócili uwagę, że w aktach brakuje załącznika z opinią biegłego. Sąd apelacyjny uwzględnił wniosek i nakazał uzupełnić braki. Pytanie jest czy uda się odnaleźć opinię.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

18 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Musia
3 lat temu

Państwo teoretyczne. Smutne

Przedsiebiorca
3 lat temu

Moim zdaniem sprawa prosta jak rabanie drewna… Winny kierowca operator… To może drugi przykład z mojej Firmy, to jak Swojemu kierowcy powiem ze ma wyjechać ciężarówka na ulice, a ta ciezarowka będzie bez świateł czy hamulcy to ja ta też mam być winny,,,, Od tego jest Prawo jazdy czy szkolenia,,, i za pojazd jest odpowiedzialny tylko kierowca…. Oczywiście nie odpowiada za wady ukryte…. Ale jak są naoczne i widać na pierwszy rzut oka to po co wsiada….!!!!

Przedsiebiorca
3 lat temu

Jak winny przedsiębiorca… Kierowca /operator koparki jest winny tylko i wyłącznie… Każdy kierowca czy operator koparki przechodzi szkolenia co ma zrobić przed uruchomieniem, wyjazdem na ulice, co ma sprawdzić itd… Przeciez jak nawet szef czy kierownik np na placu budowy rozkaże pracownikowi skoczyć z 10 piętra na glowke i ten się zabije to też będzie winny kierownik czy szef… Moim zdaniem chodzi o jakieś zatarkgi prywatne żeby wykończyć lub pogrążyć szefa…

LKW
odpowiada  Przedsiebiorca
3 lat temu

popieram w 100%

cosa nostra
3 lat temu

ja się nie dziwię MAFI W TOGACH tylko ryba nie bierze i jeszcze świeczki na sądowej

Tomek
3 lat temu

sprawa dla uwagi łapówka poszła pod stołem trzeba zgłosić do ministerstwa Nie może być tak aby sądy były przekupne

Ja
odpowiada  Tomek
3 lat temu

Chłopie jak sądy mają być nie przekupiane jeśli w ministerstwie siedzą kaczory które biorą tyle ile ty nie zarobisz przez 10lat

Kris
3 lat temu

No i teraz macie na obrazuku #WolneSądy. Giną dokumenty i dowody. To samo #WolneMedia, gdzie strajk feministek nie wpuszcza dziennikarzy na konferencję. #Konstytucja, gdzie jak zapada wyrok nagle Konstytucja jest beee. Takie Państwo zbudowało PO 🙂

opi
3 lat temu

No to sie w głowie nie miesci . dokumenty z akt juz sadowych giną . MAFIA czy bałagan . Jezeli tam tak sie dzieje to nic dziwnego ,że od dołu czyli Policja , Prokurator, tak długo to trwa.

POganiacz bydła
3 lat temu

Teraz widzimy dlaczego totalna opozycja broni ludzi którzy nigdy nie powinni być sędziami, prokuratorami czy obrońcami.

olo
odpowiada  POganiacz bydła
3 lat temu

Co ty pitolisz? Ile lat pisiory rządzą? Nadal wszystko wina Tuska? A np. gdzie wrak tupoleva, gdzie pojmani zamachowcy? To są prawdziwie sprawiedliwi.

Marcim
3 lat temu

Mały z dużym nie wygra

Stop mafii sądowniczej
3 lat temu

Oto wolne sądy….. Kto ma kasę ten jest wolny. Nawet dokumenty z sądu zaginą.

18
0
Napisz co o tym sądziszx