OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

MOPS zyskał pieniądze przez pandemię

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ostrowie Wielkopolskim pozyskał ponad 430 tysięcy złotych grantu na walkę z COVID-19. Pieniądze przeznaczone zostaną m.in. na środki ochrony indywidualnej, a także na zatrudnienie dodatkowych opiekunek środowiskowych.

+

Ostrowski MOPS złożył wniosek o powierzenie grantu w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 w ramach projektu „STOP COVID-19. Bezpieczne systemy w Wielkopolsce” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa. Wniosek został zaopiniowany pozytywnie. Całkowity koszt zadania wyniesie 487 255,55 zł – kwota grantu to 431 700 zł, a wkład własny 55 555,55 zł.

Dzięki tym pieniądzom pracownicy wykonujący swoje zadania w terenie wyposażeni zostaną w pakiety środków ochrony indywidualnej dostosowane do ich potrzeb. MOPS zakupi również ozonatory – generatory ozonu niszczące mikroorganizmy i zapobiegające ich rozwojowi.

Z uwagi na sytuację epidemiczną i rosnące zapotrzebowanie na usługi opiekuńcze zawnioskowano także o środki finansowe na zatrudnienie trzech dodatkowych etatów opiekunek środowiskowych.

Dzięki wsparciu wypłacone zostaną dodatki pracownikom etatowym i nieetatowym wykonującym pracę w bezpośrednim kontakcie z podopiecznymi w ich miejscu zamieszkania.

Wsparcie finansowe w kwocie 68 300 zł otrzyma również Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Kaliszu, której pracownicy realizują na terenie Ostrowa Wielkopolskiego specjalistyczne usługi opiekuńcze dla osób z zaburzeniami psychicznymi świadczone w ich miejscu zamieszkania.

3 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
iwona
5 miesięcy temu

nie roby i oszusci pomagaja swoim przydupasom

obserwator
6 miesięcy temu

Pracownicy mopsu to dobrze się znaja na parzeniu kawy i paleniu fajek w czasie pracy przed wejściem do mopsu a czy każda fajka jest odpracowana hmmm chyba nie bo maja skrócony czas pracy w pandemi dziwny kraj

Last edited 6 miesięcy temu by obserwator
podopieczna
6 miesięcy temu

Ale po co im te ozonatory jak i tak nikt tam nie wchodzi..moze jeszcze na każdy pokój potrzebny🙈🤣 jak zawsze pieniadze pozyskanie i na głupoty wydane..a opiekunki jak zawsze ostatnie ogniwo bo pewnie te pieniadze które są dla osób z bezpośredniego kontaktu z podopiecznym beda jak zawsze należeć sie pracownikom socjalnym bo przecież chodza teraz tyle na wywiady..PARANOJA

3
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x