OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

“Lekarz” oszukał starszą kobietę

69-letniej kobiecie zabrakło ostrożności w stosunku do osób kontaktujących się z nami za pośrednictwem rozmów telefonicznych bądź wiadomości na komunikatorach. Skontaktował się z nią rzekomy lekarz i bynajmniej nie była to teleporada. Naiwność pochłonęła niemal 30 tysięcy oszczędności.

+

Do incydentu doszło w okresie od 20 października do 12 listopada br. na terenie gm. Mikstat.

We wskazanym wyżej czasookresie nieustalony dotąd sprawca, podający się za obywatela Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, pełniący funkcję lekarza przy Organizacji Narodów Zjednoczonych stacjonujący na terenie Iraku, skontaktował się za pośrednictwem komunikatora Whatsapp z 69-letnią mieszkanką gm. Mikstat informując, że ma ona otrzymać 1 kg złota, który mężczyzna przewiózł na teren Polski w ilości 30 kg. Jednakże z uwagi na fakt, że został on zatrzymany na lotnisku w Warszawie kobieta na rachunek pracownika lotniska, na podane konto w banku Santander, ma dokonać przelewu w pięciu transakcjach na łączną kwotę 28.500 zł, co niniejszym uczyniła.

PAMIĘTAJMY!!!

Zanim zdecydujemy się na przekazanie komukolwiek, nawet niewielkich kwot pieniędzy, upewnijmy się, czy aby nie mamy do czynienia z oszustem, który wykorzysta naszą niewiedzę lub łatwowierność, aby nas oszukać.

17 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
17
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x