35-latek zatrzymany po rozbiciu BMW z dopalaczami

Udostępnij
Tweet

Nawet 5 lat więzienia grozi 35-latkowi zatrzymanemu przez funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami. Podczas przeszukania pojazdu, którym kierował policjanci odnaleźli dopalacze.

+

Policyjny patrol podjął próbę zatrzymania do kontroli drogowej kierującego BMW mężczyznę. Auto nie miało włączonych świateł mijania. Kierowca zignorował funkcjonariuszy, dających mu wyraźne sygnały świetlne oraz dźwiękowe do zatrzymania i podjął próbę ucieczki. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg. Kierowca BMW kontynuując ucieczkę łamał przepisy ruchu drogowego. Kilka minut później uderzył z dużym impetem w bramę wjazdową jednej z posesji. Mężczyzna porzucił auto i znajdujących się w nim troje pasażerów i zbiegł z miejsca zdarzenia. Dwie kobiety w wieku 23 i 26-lat oraz 35-letni mężczyzna zostali zatrzymani. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się, że 23-latka jest poszukiwana.

Podczas przeszukania pojazdu funkcjonariusze ujawnili 4 woreczki strunowe z zawartością suszu roślinnego. Wstępne badanie zabezpieczonych środków narkotesterem dało wynik pozytywny.

Policjanci jeszcze w nocy rozpoczęli poszukiwanie zbiega. Ustalenie jego tożsamości nie było trudne, ponieważ w aucie pozostawił swoje prawo jazdy. Kilka godzin później funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego zatrzymali na terenie Kalisza poszukiwanego 35-latka. Ostrowianin trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz posiadania nowych substancji psychoaktywnych. Za przestępstwa, których się dopuścił grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx