Ostrowianin zwycięzcą 68. Turnieju o Łańcuch Herbowy

68. Turniej o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego z pewnością przejdzie do historii. Odbył się w dobie pandemii, bez kibiców w obsadzie młodzieżowej. Po raz czwarty w dziejach wygrał go reprezentant ostrowskiego klubu, Sebastian Szostak, a po raz drugi w historii przedstawiciele jednego klubu obsadzili całe podium. Obok Szostaka stanęli na nim bowiem Jakub Krawczyk i Kacper Grzelak.

+

–Nie myślałem przed zawodami o tym, że mogę je wygrać. Skupiałem się na każdym kolejnym wyścigu. Nerwy zaczęły się przed ostatnim, kiedy wiedziałem, że potrzebuję punktu, by ostatecznie zwyciężyć. Nie spodziewałem się, że kiedykolwiek wywalczę to piękne trofeum – mówił po zejściu z podium Sebastian Szostak, który został najmłodszym w historii zwycięzcą Łańcucha Herbowego. Triumfował w wieku 17 lat, przebijając wyczyn Tomasza Golloba, który wygrał w 1990 roku, mając 19 lat.

Szostak został tym samym czwartym reprezentantem ostrowskiego klubu, który wygrał Łańcuch Herbowy. Po Kazimierzu Bentke w 1958 roku, Jacku Brucheiserze w 1981 i Marku Garsztce w 1992. – Dla mnie jako ostrowianina to niesamowite uczucie zapisać się na takiej liście triumfatorów, gdzie są takie wspaniałe nazwiska jak pan Roman Jankowski, pan Tomasz Gollob czy Bartosz Zmarzlik -cieszył się 17-latek.

Wspólnie z kolegami napisał jeszcze inną piękną historię. Jakub Krawczyk był drugi, a Kacper Grzelak trzeci. O miejscach na podium rozstrzygał wyścig dodatkowy. Całe podium żużlowców z jednego klubu miało miejsce tylko raz w historii Turniejów o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. W 1987 roku dokonali tego żużlowcy Unii Leszno. Wygrał Zenon Kasprzak przed Zbigniewem Krakowskim i Romanem Jankowskim. Po 33 latach dokonali tego samego żużlowcy Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski Sebastian Szostak, Jakub Krawczyk i Kacper Grzelak.

Wielkie brawa dla wychowanków ostrowskiego klubu, podopiecznych trenera Mariusza Staszewskiego, któremu również należą się ogromne gratulacje i słowa uznania.

CZYTAJ  Szukają tego mężczyzny. Zniknęły wartościowe produkty

68. Turniej o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego wspierała Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski.

Wyniki:
1. Sebastian Szostak (Arged Malesa TŻ Ostrovia) – 14 (3,3,3,3,2)
2. Jakub Krawczyk (Arged Malesa TŻ Ostrovia) – 12+3 (3,2,3,1,3)
3. Kacper Grzelak (Arged Malesa TŻ Ostrovia) – 12+2 (3,2,2,2,3)
4. Fabian Ragus (RM Solar Falubaz Zielona Góra) – 11 (2,2,2,3,2)
5. Kacper Pludra (Fogo Unia Leszno) – 10 (u,1,3,3,3)
6. Jakub Osyczka (RM Solar Falubaz Zielona Góra) – 9 (1,3,2,2,1)
7. Mikołaj Czapla (Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno) – 8 (1,1,2,2,2)
8. Kamil Pytlewski (Moje Bermudy Stal Gorzów) – 8 (2,1,1,2,2)
9. Marcel Krzykowski (OK Bedmet Kolejarz Opole) – 7 (2,0,1,1,3)
10. Nikodem Bartoch (Abramczyk Polonia Bydgoszcz) – 7 (2,3,1,d,1)
11. Nile Tufft (RM Solar Falubaz Zielona Góra) – 6 (3,3,u/-,-,-)
12. Hubert Ścibak (Fogo Unia Leszno) – 5 (w,2,3,0,0)
13. Jakub Poczta (Arged Malesa TŻ Ostrovia) – 4 (w,0,0,3,1)
14. Kacper M. Grzelak (Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno) – 4 (1,1,0,1,1)
15. Dawid Kołodziej (OK Bedmet Kolejarz Opole) – 2 (1,0,0,1,0)
16. Łukasz Szczęsny (OK Bedmet Kolejarz Opole) – 0 (0,0,w,u,0)