OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Wielki protest kobiet w Ostrowie

Takiej energii dawno nie było na ulicach Ostrowa Wielkopolskiego. Kilkutysięczny tłum, składający się głównie z młodych kobiet, przeszedł ulicami Ostrowa Wielkopolskiego. Manifestujący ruszyli spod amfiteatru w Parku Miejskim, a następnie Aleją Powstańców Wielkopolskich doszli do ul. Kaliskiej, następnie okrążyli Ratusz, doszli do konkatedry i idąc ulicą Wiosny Ludów skręcili w lewo w ulicę Wrocławską, gdzie zatrzymali się pod kamienicą, w której znajdują się biura parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości.

+

Całe przejście odbyło się w bardzo pokojowym tonie. Wiele osób niosło własnoręcznie wykonane transparenty. Nad bezpieczeństwem czuwali ostrowscy policjanci, których również było dość sporo. Do poprawy bezpieczeństwa włączyli się ratownicy z grupy Szukamy i Ratujemy.

Kiedy tłum bezpiecznie dotarł pod biura PiS, zaczęto skandować hasła: “moje ciało, mój wybór”, je**ć PiS”, “precz z kaczorem dyktatorem”, “wolna Polska”. Podziękowano oklaskami policji za pomoc w przejściu. Złożono znicze i część transparentów pod biurami PiS. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że dwie osoby wyłapane za brak maseczek.

211 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
211
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x