OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

18-latek zatrzymał pijanego kierowcę

46-letni mieszkaniec gminy Odolanów odpowie przed sądem za kierowanie samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości. Do jego zatrzymania przyczyniła się wzorowa postawa 18-letniego mieszkańca powiatu krotoszyńskiego, który jadąc swoim autem zwrócił uwagę na kierującego, który miał poważne problemy z jazdą. Badanie wykazało u mężczyzny ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

+

Do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierującego doszło 13 października w miejscowości Odolanów. Z relacji świadka, który widział to zdarzenie wynika, że kierujący samochodem marki Renault Megane miał poważne problemy z jazdą. Mężczyzna jechał bardzo blisko prawej krawędzi, następnie przed skrzyżowaniem stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu.

18-latek, który już wcześniej powiadomił Policję, podszedł do kierowcy i wyczuł od niego woń alkoholu. W tym samym czasie zabrał mu ze stacyjki kluczyki.

Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało, że 46-letni mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna stracił prawo jazdy, wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem.

Amator jazdy na ,,podwójnym gazie” musi liczyć się z utratą uprawnień do kierowania pojazdami, grzywną i karą do 2 lat pozbawienia wolności.

12 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
12
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x