OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Powiat ostrowski w żółtej strefie!

Seria dodatnich wyników na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 spowodowała, że powiat ostrowski i wolsztyński trafią do żółtej strefy. Oznaczenie i ograniczenia z tym związane będą obowiązywać od soboty. Powiaty krotoszyński, gostyński i międzychodzki będą od soboty w czerwonej strefie. – tak wynika z przygotowanego rozporządzenia.

+

Wiceminister zdrowia w Polskim Radiu zapewnił, że będą większe kontrole zakrywania ust i nosa w punktach handlowych. Zamiast upomnień mają być kary. Trzy złote zasady, które powinny nam przyświecać to: “maseczka, dystans, dezynfekcja”.

Lista powiatów zakwalifikowanych do stref żółtej i czerwonej powstała na podstawie analiz dynamiki wzrostów zakażeń w ciągu ostatnich 14 dni. Jeśli nowych zachorowań było powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców, wtedy powiat zaliczany jest do czerwonej strefy, a jeśli między 6 a 12 na 10 tys., to do żółtej strefy.

Wśród utrudnień czekających mieszkańców należy wyszczególnić m.in. te: w kinie pojemność sali jest zmniejszona do 25 proc. W imprezach rodzinnych, takich jak np. wesele, nie może brać udział więcej niż 100 osób (nie licząc w tym obsługi). Na siłowni może przebywać jedna osoba na 7 metrów kwadratowych. Limit jednej osoby na cztery metry kwadratowe obowiązuje za to na targach, wystawach, czy konferencjach. Stadiony w trakcie widowisk sportowe mogą być wypełnione w 25 procentach.

Zapowiadane bardziej restrykcyjne ograniczenia mają być wdrożone w przyszłym tygodniu, ale nie jest jeszcze znana dokładna data.

75 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
75
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x