W Kaliszu powstaje fabryka, gdzie znajdzie pracę 650 osób

Wszystko za sprawą Panattoni – lidera rynku powierzchni przemysłowych w Europie. Firma ta postanowiła zainwestować w Kaliszu i wybudować zakład produkcyjny dla niemieckiego przedsiębiorstwa, które będzie długoterminowym najemcą tego obiektu.

+

Inwestycja powstanie w Strefie Gospodarczej Dobrzec-Zachód przy ul. Rozwojowej na powierzchni ponad 8 ha. Planowana powierzchnia fabryki to 40 000 m², z czego aż 36 500 m² zajmie produkcja, reszta będzie przeznaczona na część biurowo-socjalną.

Najemcą obiektu jest wiodący niemiecki producent rozwiązań technicznych, stosowanych w projektach przemysłowych. Dzięki kaliskiej inwestycji zwiększy on moc produkcyjną firmy w Polsce oraz podwoi miejsca pracy, zatrudniając docelowo ok. 650 pracowników. Inwestycja będzie gotowa w trzecim kwartale 2021 roku. Firma wykorzysta potencjał dotychczasowej technologii i wyposażenia.

Marek Foryński z Panattoni poinformował, że największym wyzwaniem dla Panattoni jest wsparcie niemieckiej firmy w zachowaniu ciągłości produkcji i dostarczenie jej obiektu w ściśle wyznaczonym terminie. Dodał też, że Panattoni jest pierwszym deweloperem na rynku, który zauważył potrzebę realizacji obiektów zgodnie ze ścisłymi wytycznymi przyszłych użytkowników i w tym celu stworzył dedykowaną strukturę – BTS Group. Do dziś stworzyliśmy 2,6 mln metrów kwadratowych powierzchni w tej formule i wciąż realizujemy kolejne.

Wybór Kalisza nie był przypadkowy

Kalisz to drugi co do wielkości ośrodek województwa wielkopolskiego z bardzo dobrym dostępem do rynku pracownika. Jak przyznała firma Panattoni, potencjał ten pozwoli klientowi na zrealizowanie jego nadrzędnego celu, jakim jest podwojenie mocy produkcyjnych i zwiększenie zatrudnienia.

Firma doceniła Miasto za bardzo dobrze przygotowane oferty terenów inwestycyjnych wraz z infrastrukturą dla tego terenu. Zdaniem Panattoni nie bez znaczenia była również kompleksowa i rzeczowa współpraca z UM Kalisza, która również przyczyniła się do decyzji o rozpoczęciu projektu inwestycyjnego w tej lokalizacji.

Swojego zadowolenia z tego sukcesu nie kryje Prezydent Miasta Kalisza, Krystian Kinastowski: To ważna wiadomość dla Kalisza. Nowy zakład zatrudni docelowo ponad 650 osób, stając się tym samym jednym z większych w mieście. Jego uruchomienie będzie dużym impulsem dla rozwoju gospodarczego Kalisza i regionu. Dzięki temu projektowi mamy szansę pozyskać kolejne inwestycje w Strefie Gospodarczej Dobrzec – Zachód.

POLECANE NEWSY
41 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
41
0
Napisz co o tym sądziszx