OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Ważna zmiana w życiu sekretarza gminy

Zbigniew Dolata na stanowisku Sekretarza Gminy był od 1 lipca 1990 roku. Dał się poznać jako wspaniały człowiek. Otwarty i życzliwy. Zawsze chętny do pomocy. Zajmował się przede wszystkim nadzorowaniem bieżącej pracy Urzędu Gminy. Nie unikał kontaktu z mieszkańcami, wręcz przeciwnie. Pomagał i wspierał. Współpracował także m.in.: z Radą Gminy, samorządem wiejskim, organizacjami pozarządowymi.

+

Dziś na krótkim spotkaniu pracownicy urzędu na czele z władzami gminy podziękowali sekretarzowi za 30-letnią pracę.

– Trudno w kilku słowach opisać jak wielką wiedzę posiada Sekretarz. Żył sprawami gminy i urzędu. Poświęcał jej swój cenny czas, także po godzinach pracy. Był niezwykle oddanym pracownikiem. Będzie nam Go bardzo brakować. Jego fachowych porad i sugestii. Życzliwości i empatii – mówi wójt gminy Piotr Kuroszczyk.

Zbigniew Dolata na emeryturę przechodzi w wieku 65 lat. Ukończył Technikum Górnictwa Naftowego w Pile, naukę kontynuował na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji. Pracę zawodową rozpoczął w 1980 roku jako referent Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Od lipca 1990 roku pełnił funkcję Sekretarza Gminy Ostrów Wielkopolski.

Jak będzie wspominał pracę w urzędzie?

– Była to bardzo ciekawa praca, nie mówię, że łatwa. Zawsze były sukcesy i porażki, ale pracę miałem ciekawą, ciągle nowe sprawy. Nie można było się nudzić. Zajmowałem się prawie wszystkim, najmniej finansami. Żal odchodzić, ale przychodzi ten czas – mówi Zbigniew Dolata, Sekretarz Gminy Ostrów Wielkopolski.

Jego największą pasją jest filatelistyka. Posiada prawie kompletny zbiór znaczków polskich od 1918 roku. W sumie kilka tysięcy sztuk. Jak sam mówi, na emeryturze będzie m.in. kontynuował swoje podróże po Polsce,

– Panie Sekretarzu brak dziś słów by opisać naszą wdzięczność za każde dobre słowo i pomoc. Zawsze miał Pan czas na rozmowę z nami, pochwałę i uśmiech. Dziękujemy najpiękniej jak potrafimy – Pracownicy Urzędu Gminy.

POLECANE NEWSY
11 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
11
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x