Mieszkańcy spod Ostrowa skorzystają z miejskich atrakcji

Udostępnij
Tweet

Mieszkańcy Gminy Ostrów Wielkopolski będą mogli korzystać od 1 sierpnia ze zniżek w instytucjach kultury i rekreacji na terenie miasta. Stało się to możliwe dzięki wprowadzeniu Karty Seniora i podpisaniu porozumienia między gminnym i miejskim samorządem.

+

Dzięki porozumieniu podpisanemu przez Wójta Gminy Ostrów Wielkopolski Piotra Kuroszczyka i Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beatę Klimek, mieszkańcy gminy będą mogli liczyć na kilkudziesięcioprocentowe zniżki na imprezy organizowane w Ostrowskim Centrum Kultury, Forum Synagoga, czy ulgowe bilety wstępu na basen miejski i lodowisko.

Z podpisanego porozumienia zadowolone są obie strony.

– Nasza gmina ma teraz dwie karty: Kartę Dużej Rodziny i teraz Kartę Seniora. Powiem szczerze, że bez dobrej współpracy z miastem Ostrowem Wielkopolskim ta karta u nas nie miałaby sensu, bo u nas nie ma wielu atrakcji, które obejmuje. Nasi seniorzy są aktywni już od wielu lat i uczestniczą w działaniach także ostrowskich organizacji senioralnych. Teraz będą mogli liczyć na konkretne ulgi – podkreśla wójt Piotr Kuroszczyk, Wójt Gminy Ostrów Wielkopolski.

– Budujemy na terenie powiatu ostrowskiego naszą własną aglomerację społecznych programów. Bardzo się cieszę, że przyłączają się do tego gminy, w tym Gmina Ostrów Wielkopolski. Jako miasto, chętnie dzielimy się z seniorami z całego powiatu tym, co mamy dla nich u nas najbardziej atrakcyjnego – dodaje prezydent Beata Klimek.

Karta Seniora Gminy Ostrów Wielkopolski skierowana jest do mieszkańców powyżej 60. roku życia i ma na celu wzmocnienie aktywności społecznej, poprawę jakości życia seniorów poprzez stworzenie i rozwijanie systemu ulg i preferencji. Umożliwiają one większy dostęp do różnorodnych produktów i usług, dóbr kultury i rozrywki oraz zachęcają seniorów do uczestnictwa w wydarzeniach społecznych, kulturalnych i sportowych.

Koszt ulg, z których korzystają mieszkańcy Gminy Ostrów Wielkopolski, pokrywa budżet gminy. Posiadacze Karty Seniora mogą korzystać np. ze zniżki 30% od obowiązujących cen biletów w Kinie „Komeda”, a także na imprezy organizowane przez Ostrowskie Centrum Kultury.

CZYTAJ  W hali arena przeprowadzono chrzest
POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
9
0
Napisz co o tym sądziszx