Zamalowują pseudograffiti

Rasizm, ksenofobia i wulgarne graffiti to elementy mowy nienawiści, z którą zetknąć się można w wielu miastach, w tym również w Ostrowie. Straż Miejska zachęca, by informować o tego typu aktach wandalizmu. Obraźliwe napisy są obecnie zamalowywane.

+

Swastyki, symbole rasistowskie oraz wulgarne napisy pojawiają się najczęściej na elewacjach, ogrodzeniach, wejściach do budynków oraz małej infrastrukturze miejskiej.

– Trudno zrozumieć, czym kierują się osoby dokonujące tego typu dewastacji czyniąc tym samym szkody wizerunkowe i finansowe właścicielom kamienic, czy ogrodzeń. Wyrażana w ten sposób narracja wobec innych osób, czy grup społecznych powoduje rosnące podziały, natomiast nieakceptowalne słowa i symbole są przejawem ksenofobii i pospolitego wandalizmu, na które nie powinniśmy wyrażać zgody – mówi Grzegorz Szyszka, komendant ostrowskiej Straży Miejskiej.

Ostrów Wielkopolski był zawsze miastem nowoczesnym, innowacyjnym i otwartym. Powinniśmy dbać o to, by było bezpieczne tolerancyjne i wolne od nienawiści – stąd apel do wszystkich mieszkańców Ostrowa, aby w sytuacjach występowania tego typu, niezgodnych z prawem, zdarzeń niezwłoczne informowali o nich służby i instytucje odpowiedzialne za porządek i bezpieczeństwo publiczne.

CZYTAJ  Szybki sposób na kasę. Policja szuka sprawcy

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx