OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Przed ostrowskim Sądem będą protestować

Przed budynkiem ostrowskiego Sądu Rejonowego odbędzie się manifestacja. Zainteresowani zamierzają postawić się w obronie sędziego Igora Tulei, który stanie przed Izbą Dyscyplinarną w Sądzie Najwyższym, gdzie będzie odpowiadać karnie. Współorganizatorem protestu jest stowarzyszenie Iustitia, a za akcję w Ostrowie Wlkp. odpowiada grupa “Ostrowski Spacer Protestacyjny Łańcuch Światła”. Akcja zaplanowana jest na poniedziałek 8 czerwca na godz. 18:00.

+

Według planów organizatorów manifestacje mają odbyć się w 150 miastach po 150 osób, zgodnie z ograniczeniami epidemiologicznymi. Uczestnicy muszą mieć ze sobą maseczkę ochronną oraz zachować odpowiedni dystans pomiędzy sobą.

Sędzia Igor Tuleya nie zamierza dobrowolnie stawiać się przed Izbą Dyscyplinarną czy prokuratorem. Sprawa dotyczy domniemanego niedopełnienia obowiązków służbowych i przekroczenia uprawnień w związku orzeczeniem wydanym 18 grudnia 2017 roku. Według Prokuratury Krajowej Tuleya bezprawnie pozwolił dziennikarzom, by go wysłuchali i nagrali. Zdaniem prokuratury sędzia ujawnił w ten sposób osobom „nieuprawnionym” tajemnicę śledztwa.

35 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
35
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x